Pruszków ma nowe logo

Pruszków

Władze miasta zaprezentowały nowe logo Pruszkowa. Kolorowy obrys granic administracyjnych i hasło „Pruszków. Poznasz – polubisz” zastąpią charakterystyczny czerwony „włącznik”, z którym do tej pory identyfikowało się miasto.

Czerwony napis Pruszków z symbolem „włącznika” obowiązywał jako oficjalne logo miasta od początku 2014 r. Teraz zastąpi je nowe. Jak powstawało? – Był to bardzo złożony proces z uwagi na fakt, że logotyp jako pewnego rodzaju marka i ważny element marketingu miasta – starzeje się. Logotyp z „włącznikiem” opatrzył się, choć moim zdaniem był udaną próbą, bo wzbudzał kontrowersje. Byli zwolennicy i przeciwnicy tego znaku. Na pewno nie był znakiem obojętnym. Do kwestii nowego logo podchodziliśmy bardzo szeroko i zastanawialiśmy się jaki jest Pruszków. Pytaliśmy mieszkańców, pytaliśmy pracowników urzędu o to z czym kojarzy się miasto. I Pruszków kojarzy się z bezpieczeństwem, nowoczesnością, ekologią, jest przyjazny, kreatywny i tradycyjny. Takie też jest nowe logo – mówił podczas prezentacji prezydent Paweł Makuch.

Zaprezentowany w poniedziałek znak składa się z obrysu granic administracyjnych miasta w graficznym uproszczeniu, żółto-czerwonych barw Pruszkowa i kolorów mających odwoływać się do wymienionych cech. – Nasze nowe logo będzie nowoczesne, kreatywne, przyjazne, kolorowe, tradycyjne i wszechstronne. Pruszków. Poznasz – polubisz. Do tej pory w historii logotypów nigdy nie był wykorzystany motyw kształtu miasta. Chcemy, żeby ten kształt zaistniał w głowach ludzi. Miasto to my, żyjący w tych granicach. Hasło „Poznasz – polubisz”. Zależy nam na tym, aby przyciągnąć nowe osoby. Aby nowe osoby, które tu osiadły poznały miasto i je polubiły. Żeby stały się mieszkańcami, zaczęły płacić tutaj podatki – zaznaczył prezydent Makuch.

Nowe logo stopniowo będzie zastępowało poprzedni znak. W miarę bieżących możliwości zmieniane będą materiały promocyjne, znikną też czerwone „witacze” z poprzednim logo, które stoją przy głównych wjazdach do Pruszkowa.

Ile kosztowało przygotowanie nowego logo? Jak poinformowało nas biuro promocji miasto zapłaciło za jego przygotowanie niecałe 8,5 tys zł.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 49

49 odpowiedzi na “Pruszków ma nowe logo”

 1. ......................... pisze:

  A może logo „Stawiam na Warszawę, bo bez niej nas nie ma !!!”
  Ilu mieszkańcom Pruszków zapewnia pracę ?
  Ilu mieszkańców Pruszków wysyła do Warszawy po pieniądze ?
  Ile Pruszków płaci Warszawie za to że korzystają z chodnika, koszy na śmieci i parkingów które są własnością warszawskich podatników ?
  Prawdziwy gospodarz by odpowiedział, ale po prezydencie Pruszkowa się tego nie spodziewam.

  • jasne pisze:

   samu wybraliście, to teraz nie narzekajcie. Takie gromy leciały na poprzedniego prezydenta, a wszyscy piali z zachwytu na Makuchem.

 2. lolo pisze:

  taki gniot za parę tysięcy,zrobione coś na siłę, rozrzutny nasz włodarz

 3. skandal pisze:

  od tęczy się zaczyna , a na czym się skończy? polecam newsy z tzw. cywilizowanej części europy ; -) to skandal opłacany przez nasze podatki .

 4. prawy pisze:

  tylko czekać kiedy zaczną budować mekkę w Pruszkowie?

 5. leonmelon pisze:

  czyżby tęczowi zalęgli się w urzędach miasta Pruszkowa? horror , mam nadzieję że nie uczą w szkołach i przedszkolach?

 6. Psiaki pisze:

  Logo logiem.
  Ale ja osobiście uważam ze w Pruszkowie przydatne byłyby kosze na psie odchody. Już nawet nie musi być przy nich woreczków aby posprzątać bo większość z nas nosi je ze sobą na każdym spacerze. Ale latanie z kupa w torebce w poszukiwaniu kosza jest dość uciążliwe.

 7. hetero pisze:

  Nie życzę sobie aby moje miasto było identyfikowane z takimi kolorami , jeżeli ktoś ma inne preferencje na sposób wyrażania miłości drugiej osobie to jego problem . tzw większość uważa że normy ustala ogół a nie margines . że też MY obywatele płacimy na takie bzdury

 8. Gumis pisze:

  Logo nie jest nikomu potrzebne. Miasto Pruszków ma przecież herb. Tematy o których piszesz wymagają pracy a w przypadku logo od razu mamy „sukces” którym można się pochwalić.

 9. zawiedziony wyborca pisze:

  Dzień dobry
  nasuwają mi się następujące pytania:
  1. Po co ?
  2. Kto to zaprojektowała i za ile?
  3. Czyja firma i za jaka kwotę dokona zmian.
  panie prezydencie zwodzisz pan !!!
  nie lepiej zająć się tematami, które bolą wszystkich: totalnie zakorkowane miasto, po którym coraz trudniej jest poruszać się autem, brak miejsc parkingowych w centrum, zastane chodniki – SM kompletnie z tym nic nie robi. Brak miejsca w żłobkach i przedszkolach, roboty na całą kadencje.

 10. Love pisze:

  LGBT juz w Pruszkowie ??? Porażające !!!

 11. przerażony pisze:

  lgbt zawitało do Pruszkowa?..a miało być tak pięknie . http://buzz.gazeta.pl/buzz/7,156947,24540892,co-to-lgbt-co-znaczy-skrot-jakie-jest-znaczenie-poszczegolnych.html .kolorystyka podobna , poprawcie mnie bo na pewno się mylę : „normy ustala ogół a nie margines” cyt. kabaretu TEY . https://www.youtube.com/watch?v=NN3a5PupOe8

 12. Monia pisze:

  Dlaczego te nowe logo jest takie „tęczowe” ?

 13. Daro pisze:

  Prezydent Makuch 🙁 Co My zrobilismy kurcze ? Błąd !

 14. Daro pisze:

  Prezydent 🙁 Jak to wytrzymamy ?

 15. Magda pisze:

  Czy ta zmiana była faktycznie potrzebna?
  Myślę, że tu bardziej chodziło o to żeby ktoś przytulił ładną sumę za stworzenie tego loga. Nie wydaję mi się, żeby tym się zajęła agencja. Bez sensu wydane pieniądze.

 16. Szakal pisze:

  Widzę, że wszystkie problemy Pruszkowa są już rozwiązane skoro władze zajmują się takimi drobiazgami bez znaczenia.

 17. Z.L. pisze:

  nosz mać! Cały urząd siedzi i duma nad jakąś plamą i nie ma kogoś, kto by głośno i wyraźnie powiedział, że mu się nie podoba! Ludzie! to nam, społeczeństwu i mieszkańcom Pruszkowa ma się to podobać a nie Panu Makuchowi !

 18. L.G. pisze:

  Jakie LOGO, tacy rządzący.

 19. kkk pisze:

  Na zdjęciu Pan Prezydent prezentując nowe logo trzyma rękę w kieszeni, nonszalancja? Luz? Kreacja?
  Poczekamy zobaczymy co równie niezbędnego jak zmiana logo wymyślą nowe władze miasta.

 20. Logo Fan pisze:

  Nie wiem czemu, ale kolorystyka kojarzy mi się z tą ze znaku stowarzyszenia Wspólnie Pruszków Rozwijamy, ale to zapewne przypadek i niepotrzebnie się czepiam.

 21. Artur Owczarek pisze:

  Jak za logo płaci się 8,5 tysiąca to wiadomo, że siądzie do tego jedna osoba, a nie agencja, która przedstawi kilka sensownych propozycji opartych na charakterystyce miasta, konsultacjach społecznych i przede wszystkim emocjach. To logo jest słabe, nie nadaje się na czarno-białe wydruki (nie wiem jakim cudem, ktoś o tym nie pomyślał). Pomijam to, że nie tym na razie powinny się władze zajmować, pomijam również, że koszt opracowania logo to dopiero początek, przecież teraz wydadzą kilkaset tysięcy złotych na wymianę logotypu na wszelkiej maści przekaźnikach komunikacyjnych. Witacze też myślę, że trochę kosztowały. No chyba nie tędy droga na razie, tak mi się wydaje.

 22. Anonim pisze:

  W ogóle nie kojarzy się z miastem. A żeby polubić to władze muszą ostro wziąć się do pracy, bo narazie nie ma za co lubić

 23. R14 pisze:

  A czy „PREZES” zaakceptował te”KOLORY” Zapewne poprzez swojego wojewode utnie wszystkie dotacje a synus wice dostanie klapsa za te kolory.

 24. Drogo pisze:

  Drogo, jak na kolorową plamę.

 25. Etyjnbd pisze:

  Jaki prezydent i zastępca takie logo-proste i kolorowe.

 26. Tęczowy pisze:

  Nie mam nic do środowisk lgbt ale od żeby od razu pchali się do logo Pruszkowa…
  Teraz wszędzie pojawi się nowe logo a niezłomni kibole będą je podpalać.

 27. ona pisze:

  Jak zobaczyłam plakat z tym na ulicy to od razu pomyślałam, że to reklama banku na m.

 28. Sagi pisze:

  „Zależy nam na tym, żeby przyciągnąć nowe osoby” – powiedział Makuch. To mało tysięcy Starzyński z Kurzela tutaj przyciągnęli??? Za małe korki na ulicach? Za krótkie kolejki do przedszkoli i żłobków??? To jest jakaś masakra!

 29. Pytajnik pisze:

  Pamiętacie, mieliśmy kiedyś takie logo „Za.raj z nami” (s ?) na tle piłki do kosza… To jest lepsze, jakby nie patrzył. I od symbolu czerwonego fiu.a z jajami, czyli ostatniego logo, też raczej lepsze… tyle że po co komu to teraz?

 30. Gosc pisze:

  Jaka cena takie logo.

 31. kucharz pisze:

  głosujmy kto lubi kapustę , a kto ma po niej wzdęcia

 32. grafik pisze:

  o kapusta głowa pusta – takie to logo podobne do warzywa

 33. paca pisze:

  Przypomina dzisiejszą okładkę „Od rzeczy”. Ale podoba mi bardziej. Bo mniej na nim niebieskiego a więcej pomarańczowego.
  Wstydziłbym się na miejscu prezydenta zajmować się takimi pierdołami na początku kadencji.

 34. Rafał pisze:

  Wiesz co robi to logo? Ono odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest logo na skalę naszych możliwości. Wiesz, co my robimy tym logo? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić…

 35. kkk pisze:

  Tak samo udane jak herb miasta. Nie wiadomo czy śmiać sie czy płakać. Szkoda że nikt nie konsultuje takich rzeczy z mieszkańcami.

 36. Piter01 pisze:

  Jakie nowe logo? Ile to kosztowało i ile jeszcze będzie kosztowało? Bo rozumiem że teraz będzie wymiana starego na nowe.
  Kto i z kim to konsultował i kto był pytany o zdanie?
  Trochę bezsensowne wydawane pieniądze ale zawsze łatwo wydaje się jak nie swoje…

 37. Zachwycony pisze:

  Bardzo ładne logo! Nowe, świeże, fajne kolory! Duży plus!

 38. margo pisze:

  Jedno udane, a drugie jeszcze lepsze, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać

 39. leo pisze:

  Ale kicha 😁

 40. Bez jaj pisze:

  Czy to są jakieś jaja? Gdzie były konsultacje społeczne?

 41. KK pisze:

  Jak nie wiadomo czym zaistnieć to logo się zmienia.
  Do każdego znaku graficznego można dołożyć ideologię i powiedzieć, że to będzie nasze logo bo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły