Pruszków i Grodzisk z nowymi stacjami wypożyczalni rowerów

Region

Obie gminy otrzymały dofinansowanie, w ramach którego powstaną nowe stacje miejskich wypożyczalni rowerów w Grodzisku Maz. i Pruszkowie.

W Grodzisku stacje wypożyczalni funkcjonują już kilka lat, natomiast w Pruszkowie po raz pierwszy pojawiły się rok temu. To dobrze znany system i przede wszystkim lubiany przez wiele osób. Wystarczy trochę „drobniaków” i można pojeździć na rowerze przez kilka godzin. Chyba, że wybieracie się w krótką trasę, do 20 minut, to nic nie zapłacicie.

Gminy starają się zwiększać punkty wypożyczalni na swoim terenie. Dlatego też w Grodzisku powstaną trzy nowe stacje rowerowe przy ul. Teligi, ul. Okrężnej oraz w Adamowiźnie przy ul. Osowieckiej.

Natomiast w Pruszkowie nowe stacje pojawią się następujących lokalizacjach: ul. Prusa,  ul. Sienkiewicza, Park Żwirowisko, ul. Ryszarda.

Ponadto w dofinansowanie wpisują się już istniejące stacje rowerowe na ul. Robotniczej – skrzyżowanie z ul. Promyka, ul. Ewy – rejon stacji WKD, na terenie Parku Mazowsze (do stacji rowerowej wybudowana zostanie ścieżka rowerowa), na ul. Plantowej – przy Szkole Podstawowej nr 2. Gmina otrzyma za nie zwrot poniesionych kosztów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.