Pruszków dofinansuje zabiegi sterylizacji i kastracji

Pruszków

Pruszkowski urząd zachęca do skorzystania z dofinansowania, które pokrywa 50 proc. kosztów zabiegu sterylizacji i kastracji u kotów i psów. Pamiętajcie też, że zwierzę można bezpłatnie zaczipować.

Osoba, która skorzysta z możliwości dofinansowania zapłaci weterynarzowi połowę kosztów bezpośrednio po wykonanym zabiegu. Sterylizacja psa to koszt 250 zł, natomiast kastracja 150 zł. Analogicznie sterylizacja kota 100 zł i kastracja 50 zł. Kwoty te ustalono w wyniku przetargu i będą obowiązywały w 2019 r.

Całkowita wartość usługi obejmuje koszty zabiegu, wizyty kontrolnej i usunięcia szwów. W ramach dofinansowania, jednemu właścicielowi przysługuje przeprowadzenie zabiegów dla maksymalnie dwóch zwierząt w ciągu roku.

Żeby uzyskać dopłatę trzeba spełnić pewne warunki. Właściciele zwierząt będą musieli wypełnić pisemne oświadczenie o woli dokonania sterylizacji/kastracji zwierzęcia oraz zobowiązania do uiszczenia lekarzowi weterynarii bezpośrednio po sterylizacji/kastracji pozostałych 50 proc. kosztów zabiegu. Należy również okazać swój dowód osobisty lub jeśli jest to nowy dowód bez adresu zameldowania, to pierwszej strony deklaracji PIT za poprzedni rok. Osoby posiadające aktualna Kartę Mieszkańca Pruszkowa okazują tylko tę kartę wraz z dowodem osobistym. W przypadku psów niezbędne będzie okazanie dowodu aktualnego szczepienia przeciw wściekliźnie.

Po druk oświadczenia należy zgłosić się do pokoju nr 17 (Wydział Ochrony Środowiska) w Urzędzie Miasta Pruszkowa wraz z wyżej wymienionymi dokumentami.

Miejsce wykonania zabiegów sterylizacji i kastracji oraz bezpłatnego czipowania zwierząt:
Przychodnia weterynaryjna VetCare
ul. Majowa 3
05-800 Pruszków
tel. 724-002-405

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Pruszków dofinansuje zabiegi sterylizacji i kastracji”

 1. rząd pisze:

  po co sterylizować odrazu uśpić!! jak to nasz kochany rząd robi ze wszystkim co m nie odpowiada

 2. Mm pisze:

  Polecam przychodnie. Robiłam mojej suni sterylke i szew jet praktycznie niewidoczny. Korzystałam także z czipowania. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły