Protesty przeciw koncertowi Przybysz nieskuteczne?

Nadarzyn

Wokół zaplanowanego na 19 listopada koncertu Natalii Przybysz w Nadarzynie wybuchło ogromne zamieszanie. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie do występu dojdzie. Głos w sprawie zabrała dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury.

Natalia Przybysz stała się bohaterką licznych dyskusji. W jednym z wywiadów artystka wyznała, że miała aborcję. Przeciw koncertowi Natalii Przybysz w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury protestują mieszkańcy Nadarzyna, którzy wystosowali pismo do władz gminy oraz zbierają podpisy pod petycję przeciw organizacji wydarzenia. Więcej o sprawie przeczytasz tu

Oświadczenie w związku z koncertem Natalii Przybysz wydała dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. Wskazała w nim na cele działalności instytucji, którą kieruje. – Zadaniem ośrodka jest zaspokajanie różnorodnych oczekiwań kulturalnych mieszkańców gminy. Coroczny harmonogram imprez, uwzględnia artystów z różnych dziedzin sztuki. Nie jest rolą dyrektora analizowanie ich wypowiedzi, prześwietlanie ich życiorysów i światopoglądów. Jedynym kryterium stosowanym w doborze wykonawców jest kryterium artystyczne – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Kamilę Michalską, dyrektor NOK-u.

Natalia Przybysz na swoim koncie zapisała dwa Fryderyki za płytę „Prąd”. Nagroda przyznawana jest przez polskie środowisko muzyczne. 33-letnia artystka otrzymała również nominacje do innych wyróżnień. Wszystko wskazuje na to, że ów dorobek zadecydował o podjęciu kroków w celu organizacji koncertu Przybysz w Nadarzynie. Mimo sprzeciwów mieszkańców, występ artystki powinien dojść do skutku. – Zasadność koncertu Natalii Przybysz zaplanowanego na dzień 19 listopada 2016 r. zostanie zweryfikowana wyłącznie przez publiczność kupującą bilety – informuje Kamila Michalska.

Nadal trwa akcja zbierania podpisów pod petycją o odwołanie koncertu Przybysz. Do tej pory poparcie wyraziło 447 osób.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.