Protesty póki co bez większych utrudnień

Region

Mieszkańcy niezadowoleni z decyzji dotyczącej przebiegu linii 400kV wyszli na ulice. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja na zablokowanych drogach.

Punktualnie o godzinie 15.00 rozpoczął się protest w miejscowościach Oddział (DK8) oraz Pamiątka (DK7). Od 15.30 zablokowana jest droga wojewódzka nr 719 w Jaktorowie. Pół godziny później na utrudnienia muszą się przygotować się kierowcy jadący DW579. Tu blokada ustawia się w miejscowości Makówka.

Sprawdzamy jak wygląda sytuacja na drogach. – Ruch na drodze krajowej nr 8 jest dość duży. Kierowcy są kierowani na objazdy i nie dojeżdżają do miejsca protestu. Ruch odbywa się wolno, ale płynnie – poinformowała nas asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Ruch w Jaktorowie nie jest duży, stąd brak utrudnień. Czekamy na rozpoczęcie protestu w Makówce – dodaje.

Utrudnienia są również w miejscowości Pamiątka. – Osoby protestujące co 30 minut schodzą z przejścia co pozwala na chwilę udrożnić ruch. Większość kierowców jadących z Krakowa i Radomia zdecydowała się jednak na korzystanie z objazdów – mówi nam kom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

O sytuacji na drogach będziemy jeszcze informować.

Jeśli jedziecie objazdami lub stoicie w korkach dajcie znać i przyślijcie zdjęcia na kontakt@wpr24.pl

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.