Protestujący zablokują drogi

Region

Przebieg linii 400kV to niezwykle gorąca sprawa. Mieszkańcy Jaktorowa, Żabiej Woli i Grodziska wielokrotnie wyrażali swój sprzeciw, jednak nie zamierzają dać za wygraną. W piątek, 15 kwietnia, po raz kolejny wyjdą na ulice.

To kolejna odsłona całej sprawy. Mieszkańcy wyrażają sprzeciw wobec planowanego pojawienia się ponad 70-metrowych słupów wysokiego napięcia m.in. w Jaktorowie i Żabiej Woli. Podejmowano próby znalezienia porozumienia, jednak bezskutecznie. Wcześniej prowadzono rozmowy w ramach Forum Dialogu przy sejmiku województwa mazowieckiego. Teraz dyskusje odbywają się w ramach Grupy Roboczej, która została powołana przez inwestora, czyli spółkę Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Mieszkańcy zdecydowali się na ostateczny krok, czyli wyjście na ulice. 6 kwietnia blokowali trasę katowicką, DW nr 50 w Guzowie i autostradę A2 w Tłustem. – Nie skończy się na jednym proteście. Tak się nie traktuje mieszkańców. Będziemy do końca walczyć o nasze ziemie – mówiła nam Anna Kurzela-Szybilska, prezes Stowarzyszenia Nasza Gmina Jaktorów.

Słowa znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Szykują się kolejne blokady dróg. W piątek, 15 kwietnia, protestujący zbiorą się o 15.00 przy rondzie w Tłustem, gdzie zablokują zjazd i wjazd na autostradę. Następnie demonstracja skieruje się do Natolina i Żukowa, a potem wróci tą samą trasą. Zakończenie protestu przewidziano na 20.

Organizatorzy liczą na pełną mobilizację i zachęcają kolejne osoby do uczestnictwa w proteście. –  Jaktorów musi stanąć do walki przeciwko linii 400kV! Biorąc pod uwagę ogromne zaangażowanie władz miasta oraz mieszkańców powiatu żyrardowskiego musimy pokazać, że Jaktorów jest silniejszy! Miejcie świadomość, że ta linia będzie przechodziła albo przez Jaktorów albo przez Żyrardów! Jeśli jaktorowianie nie wyjdą na ulicę, by pokazać swój kategoryczny sprzeciw przeciwko linii 400kV w naszej gminie to istnieje ogromne ryzyko, że ta linia przedzieli naszą gminę na pół! – czytamy na fanpage’u Stowarzyszenia Trudności Usuwamy Razem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.