Protest w Wólce Kosowskiej

Region

Polscy i wietnamscy kupcy wyszli na ulice by strajkować przeciw chińskim właścicielom jednego z centrów handlowych w Wólce Kosowskiej. Blisko 200 osób zablokowało ulicę Nadrzeczną.

W marcu kupcy po raz pierwszy zaczęli strajkować. Ich zdaniem podwyżka czynszów, którą wprowadził zarząd centrum handlowego, była zbyt drastyczna. Na pogorszenie sytuacji miał wpływ również spadek obrotów, który według kupców był spowodowany brakiem promocji centrum. Mimo prowadzonych rozmów kupcy nie porozumieli się z zarządem centrum handlowego.

Rankiem blisko 200 kupców w ramach protestu zablokowało ulicę Nadrzeczną. Handlarze nie wykluczają również wkroczenia na al. Krakowskiej. Na miejscu jest również policja, która stara się udrożnić ruch na zablokowanej ulicy. Kupcy podkreślają, że ich działania są odpowiedzią na ignorancję zarządu centrum handlowego, który nie chce uwzględnić ich postulatów.

Przyczyną strajku jest nieodpowiedni sposób naliczania stawek za czynsz. Handlarze twierdzą, że właściciel hali zawyża powierzchnie wynajmowanych przez nich boksów o blisko 30 proc. Najemcy płacą za powierzchnię, którą realnie nie mogą dysponować. Oznacza to, że kupcy zajmujący najmniejsze boksy muszą płacić ponad tysiąc złotych więcej niż dotychczas, a handlarze wynajmujący pomieszczenia o największej powierzchni handlowej, co miesiąc dopłacają kilka tysięcy złotych więcej. Obecnie cena za metr kwadratowy wynosi 17 euro.

Zdaniem ekspertów z branży reklamowej kampania reklamowa, którą prowadzi zarząd jest niewłaściwa. Próba przyciągnięcia klientów z Warszawy do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej już od początku była nietrafiona. Mieszkańcy stolicy maja do dyspozycji własne centra handlowe, do których dojada szybko i wygodnie. Dlatego kampania reklamowa powinna być kierowana raczej do mieszkańców pobliskich miejscowości takich jak Nadarzyn, Raszyn, Pruszków, Brwinów, Mszczonów a nawet Grodzisk Mazowiecki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.