Promocja regionu

Region

Każdy, kto przez przypadek trafił w rejon słynnego już w całym kraju ronda im. Marszałka Struzika i prowadzących do niego duktów i udało mu się pokonać je i nie urwać zawieszenia, miski olejowej, tłumika czy choćby tylko pogiąć lub połamać felgę może uważać się za dziecko szczęścia i wybrańca losu.

Od siebie dodam, że również eksperta survivalu czyli mówiąc po ludzku, szkoły przetrwania. Celowo napisałem „przez przypadek”, bo nikt z własnej woli raczej się w te okolice nie zapuszcza. Chyba, że jest zmuszony z powodu braku innych możliwości. Tak się, bowiem składa, że spora część desperatów, chce, czy nie chce, musi tamtędy dojechać do pracy. A jeśli ma wystarczającą motywację i potrafi zachować zimną krew, to czasem nawet i wrócić do domu. Aby poruszać się autem po drodze wojewódzkiej 721 – Ceramiczną, 3 Maja czy 701 – Ożarowską, Żbikowską, Domaniewską, powiatowymi Parzniewską lub Przejazdową albo miejską Duchnicką czy Żytnią, trzeba mieć dużą odwagę, silne nerwy i nieprzeciętne umiejętności.

Zamieszkujący w pobliżu mają sporą przewagę nad przypadkowo tu trafiającymi. Górują doświadczeniem oraz zdecydowanie wyższymi umiejętnościami kaskaderskimi, mają gruntowniejszą wiedzę o topografii i ukształtowaniu odcinków specjalnych. O liczbie dziur, dołów, zapadlisk i paści, a także głębokości poszczególnych kałuż, rodzaju i właściwościach gruntu i błota oraz wszelkich innych niespodziankach czyhających tu na kierowców. Co więcej, wiedza ta jest na bieżąco uzupełniana i weryfikowana. Wiadomo, że systematyczny trening czyni cuda, a codzienne ćwiczenia ze zwykłego kierowcy potrafią zrobić prawdziwego mistrza kierownicy.

Czyim staraniom zawdzięczamy możliwość stałego podnoszenia poziomu umiejętności naszych kierowców? Dzięki komu mamy drogi, o których krążą legendy i filmy na YouTube? A przy okazji gratisową promocję regionu? Sukces ma wielu ojców. Nie wyróżnię żadnego, bo wszyscy są jednakowo ważni. Najprościej będzie, że wszystko to osiągnęliśmy dzięki wspólnemu, zbiorowemu wysiłkowi właścicieli dróg oraz wykonawców pruszkowskiego odcinka autostrady A2. Jeśli komuś brakuje ilustracji, proszę wpisać na YouTube: „Najwspanialsza droga w Polsce”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.