Jest akt oskarżenia przeciwko rodzicom niemowlęcia

Region

Jest akt oskarżenia przeciwko rodzicom czteromiesięcznego chłopca, który w lutym br. trafił do warszawskiego szpitala z licznymi obrażeniami. Odpowiedzą za niezapewnienie mu właściwej opieki - biegły nie zdołał jednoznacznie stwierdzić, czy doszło do pobicia.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła prokuratura z Grodziska Mazowieckiego. Policję powiadomił natomiast szpital, do którego w połowie lutego zgłosiła się kobieta z niemowlęciem. Chłopiec był w ciężkim stanie, miał liczne obrażenia – jak nieoficjalnie mówili PAP policjanci – zarówno świeże, jak i świadczące o tym, że mógł być bity wcześniej.

Biegły jednak – jak powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej Monika Lewandowska – nie zdołał jednoznacznie stwierdzić, w jaki sposób do nich doszło, czy był to efekt pobicia, czy np. upadku z wózka lub upuszczenia z rąk.

Gazeta Biznes „Zarówno matka chłopca Aleksandra K., jak i jego ojciec Grzegorz N. zostali oskarżeni o to, że 13 i 14 lutego br., będąc zobowiązani do opieki nad czteromiesięcznym synem, narazili go na uszczerbek na zdrowiu, gdyż pod wpływem alkoholu nie zapewnili mu właściwej opieki” – powiedziała rzeczniczka. Przestępstwo to zagrożone jest karą do pięciu lat więzienia.

Jak dodała, matka chłopca złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze pięciu lat więzienia w zawieszeniu na 10 lat. Ojciec z kolei nie przyznaje się do winy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.