Prokuratura czeka na opinię

Natolin

Wracamy do sprawy śmiertelnego potrącenia kobiety w Natolinie. 22-latek usłyszał zarzuty, jednak nie został zatrzymany. Prokuratura czeka na opinię biegłych.

Do wypadku doszło w sierpniu 2015 roku w Natolinie. 38-letnia kobieta chciała przejść na drugą stronę jezdni i została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Kierujący Alfą Romeo uciekł z miejsca zdarzenia, jednak policji szybko udało się go odnaleźć. W pojeździe znajdowały się dwie osoby: 22-latek, który kierował oraz niepełnoletni pasażer. Potrącona kobieta w wyniku obrażeń zmarła na miejscu.

Jak się później okazało, mężczyzna w chwili wypadku nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Kierowca i pasażer byli trzeźwi.

Sprawa trafiła do prokuratury, która postawiła 22-letniemu kierowcy dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył prowadzenia pojazdu bez posiadania uprawnień, z kolei drugi to spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna przyznał się tylko do pierwszego zarzutu.

Jak obecnie wygląda sprawa? – Wystąpiliśmy o opinię biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych. Nie wiemy, kiedy zostanie wydana. Mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, jednak miał blankiet prawa jazdy. Prokurator wydał decyzję o jego zatrzymaniu. Mężczyzna nie został objęty środkiem zapobiegawczym w postaci aresztu – mówi Paweł Blachowski, prokurator rejonowy w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.