Prokuratura: 18-latek wbiegł pod pociąg

Grodzisk Maz.

Wracamy do sprawy śmiertelnego wypadku na torach w Grodzisku Mazowieckim. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że 18-latek wbiegł pod pociąg. Mężczyzna pozostawił najbliższym kartkę, jednak nie wyjaśnił przyczyn swojej decyzji.

Przypomnijmy. Do tragedii doszło 5 stycznia na torach PKP w Grodzisku Mazowieckim. – Na wysokości ul. Słowackiego pociąg Inter City relacji Białystok – Jelenia Góra potrącił młodego mężczyznę. Ustaliliśmy dane tej osoby, jest to 18-letni mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego – mówiła nam „na gorąco” asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Sprawą zajęła się prokuratura. – 5 stycznia na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny oraz przesłuchano obsługę pociągu. Z ich zeznań wynika, że o 8.30 zauważyli biegnącego mężczyznę. Mimo sygnałów dźwiękowych, 18-latek nie zszedł z torów – mówi nam Dariusz Ślepokura, prokurator rejonowy w Grodzisku Mazowieckim. – Prokuratura zleciał przeprowadzenie sekcji zwłok – dodaje.

18-latek pozostawił kartkę z informacją dla rodziny. Czy to list pożegnalny? – Nie jest to list pożegnalny w klasycznym rozumieniu. Mężczyzna zostawił karteczkę z informacją, gdzie znajduje się samochód. Nie wskazuje przyczyn swojej decyzji – tłumaczy Ślepokura.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.