Projekty wybrane, czas na głosowanie

Milanówek

Mieszkańcy Milanówka mieli czas, aby zgłaszać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. Teraz milanowski magistrat przedstawił listę projektów, na które można głosować.

W ramach budżetu obywatelskiego do rozdysponowania jest 300 tys. zł. Cała kwota nie można zostać przeznaczona na realizację jednego zadania. Do 15 kwietnia mieszkańcy Milanówka mieli możliwość składania swoich projektów. Po analizie złożonych propozycji magistrat wyłonił dziewięć, które zostały poddane pod głosowanie.

Najdroższe projekty sięgają 150 tys. zł. Propozycje te zakładają: wykonanie murali na transformatorach i pustych murach miasta, budowę parkingu dla samochodów oraz stanowisk do pozostawiania rowerów na stadionie przy ul. Turczynek, a także rewitalizację Parku im. Michała Lasockiego. Koszt realizacji pozostałych propozycji jest zróżnicowany i wynosi od 10 do 93 tys. zł. Wśród nich są m.in. budowa siłowni zewnętrznej przy placu zabaw na ul. Wylot, zainstalowanie kamery przy ul. Podleśnej czy też montaż aktywnego oznakowania przejścia dla pieszych na ul. Słowackiego.

Mieszkańcy głosować mogą do 29 maja. Każdy może oddać swój głos za pomocą formularza online, który dostępny jest tu. Można również zagłosować w urzędzie miasta i w siedzibie straży miejskiej. Warto pamiętać o dwóch podstawowych warunkach. W głosowaniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Każdy uczestnik może oddać tylko jeden głos.

W poprzednim roku ze środków zgromadzonych w ramach budżetu obywatelskiego w Milanówku powstał m.in. plac zabaw przy Zespole Szkół Gminnych nr 1.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.