Projektów nie brakuje, czas na analizę

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa czekali praktycznie do samego końca ze składaniem wniosków w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Na ostatniej prostej projekty lawinowo wpływały do urzędu. Licznik zatrzymał się na 46.

W tym przypadku trzeba było wykazać się cierpliwością. Na tydzień przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń w urzędzie były zaledwie dwa wnioski. Mieszkańcy Pruszkowa pracowali nad swoimi pomysłami i zbierali podpisy. Finisz okazał się imponujący. – Przez trzy ostatnie dni wpłynęło najwięcej wniosków. Łącznie jest ich 46 – podaje Michał Landowski, przewodniczący zespołu ds. budżetu obywatelskiego.

Dobrym pomysłem okazało się zorganizowanie punktu mobilnego podczas sobotniego, 25 czerwca, Śniadania w parku. Urząd był nieczynny, ale przedstawiciele magistratu przyjmowali wnioski na świeżym powietrzu. – Podczas Śniadania w parku otrzymaliśmy 12 zgłoszeń. Teraz czeka nas formalna weryfikacja zgłoszeń. Będziemy wzywać projektodawców do uzupełnienia ewentualnych braków. Następnie dokonamy szczegółowej analizy złożonych projektów – mówi przewodniczący zespołu ds. budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy Pruszkowa do wykorzystania mają 950 tys. zł. Kwota ta została podzielona na siedem obszarów. Jakie pomysły zgłaszali mieszkańcy? – Pojawiły się różne propozycje. Wnioski dotyczą budowy placów zabaw, organizacji koncertów, boisk wielofunkcyjnych, toalet publicznych, szkoleń, przejść dla pieszych, skwerów dla zwierząt czy też pojawienia się biblioteki plenerowej. Projekty przyjmowaliśmy do 25 czerwca. Być może ktoś wysłał wniosek pocztą, więc jeszcze czekamy. Mam nadzieję, że w sierpniu znana będzie już ostateczna liczba projektów, które następnie zostaną poddane pod głosowanie – wyjaśnia Landowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.