Projekt parkingu przy PKP zatwierdzony

Pruszków

Wojewoda mazowiecki zatwierdził projekt parkingu, który ma powstać przy pruszkowskiej ulicy Waryńskiego. Inwestycja ma rozwiązać bolączki związane z brakiem miejsc postojowych dla aut w rejonie stacji PKP.

Na realizację tego przedsięwzięcia mieszkańcy czekają już bardzo długo. Przeszkodą był fakt, że działka, na któej ma powstać parking należała do kolejarzy. Miastu udało się przejąć prawa do gruntu, co pozwoliło uruchomić procedurę przetargową, zamówić projekt i rozpocząć realizację wymaganych formalności.

Kolejny krok został wykonany. Chodzi o niezbędną decyzję wojewody, który zatwierdził projekt budowlany. Co się w nim znalazło? – Projekt przewiduje budowę parkingu dla 110. samochodów osobowych oraz budowę zadaszonego parkingu, który pomieści ok. 100 rowerów, ponadto projekt zakłada budowę odwodnienia, monitoringu oraz oświetlenia – informuje pruszkowski urząd miasta.

Na budowę władze Pruszkowa chcą pozyskać dotację. –  Gmina miasto Pruszków stara się o dofinansowanie powyższej inwestycji w ramach ZITWOF (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego). Dokumenty przeszły pozytywnie weryfikację formalną. Obecnie trwa ocena merytoryczna. Realizacja inwestycji przewidziana jest na 2018 rok – czytamy w komunikacie magistratu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.