Projekt mieszkańców do realizacji

Milanówek

Mieszkańcy Milanówka zdecydowali, że w ramach budżetu obywatelskiego chcą, aby przy stadionie KS Milan powstał parking dla samochodów oraz stanowiska do pozostawienia rowerów. Miasto wykonało krok w stronę realizacji projektu.

Kilkumiesięczna procedura formalna, w tym składanie wniosków oraz głosowanie, zakończyły się sukcesem. W czerwcu wybrano dwa zwycięskie projekty w ramach milanowskiego budżetu obywatelskiego. Najwięcej głosów zyskała rewitalizacja Parku im. Michała Lasockiego. Druga propozycja dotyczyła parkingu dla samochodów oraz stanowisk do pozostawiania rowerów na stadionie przy ul. Turycznek.

Mieszkańcy mogą obserwować kolejne kroki na drodze do realizacji projektu. Urząd szybko zajął się sprawą i przeprowadził postępowanie przetargowe na prace na terenie stadionu przy ul. Turycznek. Do urzędu wpłynęły dwie oferty od potencjalnych wykonawców. Dokładna analiza dokumentów pozwoliła wyłonić zwycięzcę. Całkowita cena zwycięskiej oferty wynosi blisko 126 tys. zł.

Prace powinny ruszyć po podpisaniu umowy z wykonawcą, który na realizację zadania będzie miał czas do 31 października. Miejsca parkingowe to główny cel projektu, ale warto pamiętać również o osobach niepełnosprawnych. Z myślą o nich powstanie pochylnia łącząca chodniki. Nie zabraknie samoobsługowej rowerowej stacji napraw.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.