Projekt drugiego toru do Grodziska. Kiedy umowa?

Region

Przedłuża się postępowanie przetargowe na projekt budowy drugiego toru kolejowego na szlaku WKD w kierunku Grodziska. Przewoźnik przełożył termin związania ofertą na lipiec tego roku.

Budowa drugiego toru na szlaku Warszawskiej Kolei Dojazdowej między stacjami w Podkowie Leśnej i Grodzisku Mazowieckim to w tej chwili największa inwestycja do jakiej szykuje się „wukadka”. Do ogłoszonego w lutym tego roku przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej zgłosiło się aż osiem firm. Większość złożonych ofert zmieściła się w kwocie, jaką WKD planowała przeznaczyć na ten cel. Od ich otwarcia minęły już dwa miesiące, ale ostatecznego rozstrzygnięcia nadal nie ma. Dodatkowo pod od koniec kwietnia WKD przedłużyła termin związania ofertą do lipca tego roku.

Na jakim zatem etapie jest obecnie cała procedura? – Aktualnie w ramach ogłoszonego postępowania prowadzona jest ocena ofert i wyjaśnień składanych przez zainteresowanych wykonawców. Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą na opracowanie dokumentacji wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego po zakończeniu procedury o udzielenie zamówienia założono na przełomie miesiąca czerwca i lipca 2019 r. Całkowity okres obowiązywania umowy z wykonawcą, obejmujący skorzystanie przez WKD z prawa opcji na pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych do chwili ich zakończenia, wynosi 1370 dni, tj. 3 lata i 9 miesięcy. Zakończenie realizacji projektu zgodnie z aktualnie przyjętym harmonogramem przewiduje się w marcu 2023 r. – wyjaśnia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. – Termin związania ofertą został wydłużony w związku z prowadzoną oceną ofert złożonych przez Wykonawców oraz koniecznością uzyskania wyjaśnień do złożonej przez wykonawców dokumentacji – dodaje.

Inwestycja obejmie siedmiokilometrowy odcinek linii 47, przebudowę dwóch stacji i sześciu przystanków. Jak zaznacza przewoźnik, pozwoli to na poszerzenie oferty „wukadki” i skrócenie czasu przejazdu.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Projekt drugiego toru do Grodziska. Kiedy umowa?”

 1. przemom pisze:

  Linię transkontynentalną w USA w połowie XXIV wieku, ponad 3000 km przez góry budowali 6 lat.

  W XXI wieku w UE 7 km torów buduje się prawie 4 lata. Wnioski wyciągnijcie sami.

 2. Wilku starszy pisze:

  Co z niebieskimi tablicami które ciągle nie działają? A już na pewno w trakcie awarii na kolei. Ludziny wychylajo się na tory bo nie wiadomo czy czekać, „Przyjedzie nie przyjedzie?” , oto jest pytanie… Druga sprawa terminale w kasach. Do polszy ten wynalazek wprowadzono jakieś ćwierć wieku temu, a na księżyc ruskie latali już pół wieku temu. Tu 2 lata temu ogłosili że się szykują do wprowadzenia tego unowoczesnienia ale Jeszcze trochę to potrwa…

 3. gość pisze:

  zróbcie sensowne, bezpieczne przejazdy: Reguł, Michałowice, Nowa Wieś, Komorów

 4. Dr.Huckenbush pisze:

  Tutaj jest tylko 7 km toru i tyle to trwa. A są pomysły żeby budować WKD do Nadarzyna i dalej Mszczonowa. Ciekawe ile tam będzie trwała cała inwestycja.

 5. Wilku Starszy pisze:

  Poczekamy, zobaczymy ☺

 6. gość pisze:

  PO CO? NA ŚRÓDMIEŚCIE, DO CDK, DO MSZCZONOWA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły