Program eTornister zawieszony

Piastów

Póki co Piastów rezygnuje z wdrożenia programu eTornister w liceum im. Adama Mickiewicza. – Program ten jest zbyt drogi w stosunku do tego co oferuje – tłumaczą włodarze.

Po długich perturbacjach związanych z wdrożeniem programu eTornister wszystko się wyjaśniło. Zrezygnowano z wprowadzania tabletów do piastowskiej placówki ponieważ koszty jakie zaoferował usługodawca są zbyt wysokie, a oferta niepełna.

Program zawieszono
Problemy pojawiły się już na samym początku, eTornister miał zostać wdrożony na początku roku szkolnego 2015/2016. Tak się nie stało. Jak udało się nam ustalić, wszystko z powodu zbyt wysokich kosztów i niepełnej oferty elektronicznych podręczników. – Niestety musimy odstąpić od tego pomysłu. Przeanalizowaliśmy, że wdrożenie programu wiąże się z dużymi kosztami – mówi Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. – Ponadto sama oferta oprogramowania nie jest zadowalająca – dodaje.

Jak zaznaczają włodarze, gdyby była możliwość wynegocjowania korzystniejszych opłat eTornister mógłby zostać wdrożony. Jednak szanse na taki scenariusz są małe.

Problem gonił problem…
Jednostką pilotażową całego projektu jest Plus GSM. Przedstawiciele tej firmy „nie dogadali się” z wydawnictwami co do utworzenia spójnego materiału dydaktycznego. Na tabletach miały znaleźć się oprogramowania dwóch wydawnictw WSiP i Nowej Ery. Jak tłumaczyła nam Hanna Babikowska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie drugie z wymienionych wydawnictw zwlekało z dostarczeniem elektronicznych podręczników, aż w pewnym czasie zrezygnowało z udziału w programie.

Co ciekawe, Nowa Era zaprzecza, że kiedykolwiek była lub zamierzała zostać partnerem eTornistra. – Pragnę poinformować, że Nowa Era nigdy nie rozważała możliwości przygotowania oferty do programu eTornister. W świetle powyższego fakt, podręczniki wydawnictwa Nowa Era nie miały prawa być prezentowane jako część oferty tego projektu. Jakiekolwiek ewentualne informacje, że jest inaczej, odbywały się bez naszej wiedzy i zgody – tłumaczy Agnieszka Mallek, dyrektor komunikacji marketingowej i PR w Nowej Erze.

Jest nadzieja
To, że obecnie miasto odstąpiło akurat teraz od wdrażania tego przedsięwzięcia wcale nie oznacza, że pomysł z tabletami w placówce im. Mickiewicza nie wróci na wokandę. – Samego pomysłu nie odrzucamy. Będziemy starać się znaleźć inną ofertę w tym zakresie, na bardziej korzystnych warunkach – ucina Szuplewski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.