Program eTornister wisi w powietrzu

Piastów

Nadal nie wiadomo czy program eTornister zostanie wdrożony w piastowskim liceum im. Adama Mickiewicza. Jedno z wydawnictw zrezygnowało z udziału w tym przedsięwzięciu.

Urządzenia miały pojawić się w piastowskiej placówce na początku roku szkolnego 2015/2016, ale wszystko odwlekło się w czasie. Kiedy pod koniec stycznia poruszaliśmy ten temat sprawa miała wyjaśnić się w przeciągu kilku dni. Tak się nie stało. Jednostką pilotażową jest Plus GSM. Przedstawiciele tej firmy mieli spotkać się z włodarzami Piastowa i podjąć decyzję w sprawie wdrożenia programu eTornister w miejscowej placówce oświatowej. Jednak do spotkania doszło nieco później niż zakładano, czyli pod koniec lutego. Ponadto nie zapadły na nim wiążące decyzje.

Tablety miały zostać wyposażone w oprogramowania dwóch wydawnictw WSiP oraz Nowa Era. Drugie z nich, niestety od samego początku zwlekało z dostarczeniem elektronicznych podręczników, które miałyby zostać zainstalowane na tabletach. Teraz wiadomo, że Nowa Era oprogramowania nie dostarczy ponieważ zrezygnowała z udziału w programie.

Podczas gdy wielkie firmy walczą o zyski, tracą na tym niewinni uczniowie. Dyrektor liceum im. Adama Mickiewicza załamuje ręce, ale nie poddaje się, bo jak sama mówi obiecała swoim podopiecznym wdrożenie nowoczesnego programu więc nie będzie szukać ścieżki powrotnej. – Patrzę na to wszystko tylko z jednego poziomu. Dzieciom zostały obiecane tablety wraz z edukacyjnym oprogramowaniem dlatego chciałabym im to zagwarantować – mówi Hanna Babikowska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie.

Cały program finansuje piastowski urząd gminy. Włodarze wraz z dyrektor szkoły i przedstawicielami firmy Plus GSM mają się spotkać i wspólnie podjąć decyzję o przyszłości programu. – Takie ustalenia padły na naszej ostatniej debacie. Naprawdę nie potrafię zrozumieć czemu to wszystko trwa tak długo – podkreśla Babikowska.

Jednak tablety nie będą doskonałe… O ile elektroniczne podręczniki spełniałyby swoją funkcję w pierwszych klasach, o tyle w kolejnych latach oferta edukacyjna jest nie do końca dopracowana. Ponadto urządzenia nie zastąpiłyby w pełni tradycyjnych podręczników.

Niestety nie wiadomo czy program eTornister zostanie wdrożony jeszcze w tym roku szkolnym. Do sprawy będziemy wracać.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.