Program 500 + od piątku

Region

Już tylko godziny dzielą nas od startu programu Rodzina 500 +. Od 1 kwietnia rodzice mogą składać wnioski o dofinansowanie na dzieci.

Za wypłatę świadczeń oraz weryfikację wniosków odpowiadać będą samorządy. W wielu przypadkach ciężar ten spadnie na ośrodki pomocy społecznej, gdyż te mają niezbędne doświadczenie w materii zasiłków. Tak właśnie będzie w przypadku Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego. Pruszkowski MOPS starał się przedstawić wszystkie najważniejsze zagadnienia podczas specjalnego spotkania, które odbyło się 14 marca. 

Zapewne wypełnianie wniosków o dofinansowanie przyprawi wielu rodziców o zawrót głowy, jednak trzeba pamiętać, że pomocą służą ośrodki pomocy społecznej. Z kolei Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił infolinię programu Rodzina 500 +. Każdy może zadzwonić pod numer 22 695 71 22 i rozwiać swoje wątpliwości.

Według szacunków na Mazowszu wsparcie otrzyma ponad 450 tysięcy dzieci. Kto może ubiegać się o dofinansowanie? 500 zł na dziecko otrzymamy niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dziecko. Z kolei w przypadku pierwszej pociechy zastosowano kryterium dochodowe, które nie może przekroczyć 800 zł netto na osobę. Z kolei dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dziecko jest to 1200 zł netto. Rodzice będą otrzymywać świadczenie do 18. roku życia dziecka. 

Już od piątku, 1 kwietnia, można składać wnioski. Jednak nie trzeba tego robić od razu. Warto pamiętać o możliwość wysłania dokumentów pocztą. Jeśli wniosek zostanie złożony do końca czerwca to rodzice mogą liczyć na wyrównanie wstecz od 1 kwietnia. Do programu można dołączyć w dowolnym momencie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.