Progi zwalniające do konsultacji

Milanówek

O montażu progów zwalniających w Milanówku mówi się od dłuższego czasu. Urząd planuje uspokoić ruch na drogach gminnych, ale najpierw chce poznać zdanie mieszkańców na temat lokalizacji nowej infrastruktury.

Milanowski magistrat zwracał uwagę na coraz więcej głosów dotyczących brawury i niebezpiecznych sytuacji na gminnych drogach. Władze miasta postanowiły rozwiązać ten problem i podjęły decyzję o konieczności zamontowania progów zwalniających. Krok ten miałby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze oraz umożliwić swobodne poruszanie się pieszym i rowerzystom.

Dla wielu kierowców progi zwalniającego to swego rodzaju przekleństwo. Jednak dla pieszych i rowerzystów oznaczają większy komfort. Samochody jeżdżą wolniej, przez co inni uczestnicy ruchu czują się bezpieczniej. W marcu urząd ogłosił przetarg na budowę progów zwalniających płytowych, wyspowych i wyniesionych przejść dla pieszych na wybranych ulicach Milanówka. Magistrat otrzymał trzy oferty, z których wybrał najlepszą. W kwietniu podpisano umowę z wykonawcą.

Miasto planuje zamontować progi w następujących lokalizacjach: na ul. Staszica, odcinek między Wysoką i granicą gminy, na ul. Prostej, a także w pobliżu przedszkoli na ul. Warszawskiej i Brzozowej. W planach jest także wybudowanie infrastruktury na ul. Wspólnej, między Gospodarską i Podleśną, oraz na ul. Krakowskiej, gdzie ma powstać wyniesione przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Żabie Oko.

Na rozpoczęcie prac trzeba jeszcze poczekać. Najpierw miasto chce poznać zdanie mieszkańców w kwestii lokalizacji progów. Każdy może zgłaszać swoje uwagi pod adresem: konrad.gasiorowski@milanowek.pl. W tytule wiadomości należy wpisać „Konsultacje – Progi Zwalniające na ul.”. Mieszkańcy mogą nadsyłać swoje uwagi do urzędu do 10 czerwca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.