Produkowali i sprzedawali podrobione perfumy

Region

W ośmiu lokalizacjach powiatów pruszkowskiego oraz grodziskiego przeprowadzono przeszukania i zatrzymano osoby, które zajmowały się sprzedażą trefnych perfum. Policjanci oszacowali, że od kwietnia tego roku zatrzymani mogli zarobić nawet 2 mln zł.

– W miejscowości Opypy w powiecie grodziskim, policjanci trafili do nielegalnej rozlewni perfum, gdzie znajdowały się plastikowe kanistry z perfumami (z nazwami producentów), fiolki i maszyny do napełniania flakonów – poinformowała kom. Agnieszka Hamelusz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Magazyny z gotowym towarem znajdowały się w Grodzisku Mazowieckim i Pęcicach. Zabezpieczono tam podrobione perfumy znanych marek. Funkcjonariuszom udało się również wejść do drukarni oraz „pakowalni” trefnych produktów.

Ponadto policjanci w różnych miejscowościach na Mazowszu zatrzymali jeszcze pięć osób związanych z tym przestępczym procederem. Cztery z nich usłyszały w pruszkowskiej prokuraturze zarzuty wprowadzania do obrotu produktów z podrobionymi znakami towarowymi.

– Z przestępczego procederu sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. Jedna z osób okazała się poszukiwanym do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli ponad 100 tys. zł oraz pół kilograma wyrobów ze złota na poczet przyszłych kar – podkreśla kom. Hameleusz.

Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nie wykluczają, że dojdzie do dalszych zatrzymań.
 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.