Procedury blokują remont ul. Sułkowskiego?

Piastów

Mieszkańcy ul. Sułkowskiego czekają na remont drogi. Głównie chodzi o odcinek między ulicami Bohaterów Warszawy a Żbikowską. Władze miasta zaznaczają, że inwestycję blokują procedury.

Już w ubiegłym roku władze Piastowa zapowiadały przeprowadzenie jednej z długo wyczekiwanych inwestycji drogowych w mieście. Chodzi oczywiście o remont ul. Sułkowskiego. Niestety z zarezerwowanych w ubiegłorocznym budżecie 2 mln zł zostało zaledwie 114 tys. zł. – Pieniądze zostały zdjęte ponieważ przedłużają się procedury związane z uzyskaniem decyzji ZRID w starostwie. Na fragmencie drogi brakuje nam gruntów, pozwalających na utrzymanie jednej szerokości jezdni. A droga jest zbyt ważna by robić na niej niepotrzebne przewężenia – wyjaśniał wtedy Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Co ciekawe Piastów nadal zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) nie dostał., a bez tego nie chce rozpocząć prac. – My jesteśmy gotowi. Mamy dokumentację, czekamy tylko na decyzję związaną z procedurą ZRID-u. To jest decyzja, którą musi wydać starostwo. W tej procedurze będą wycenione te fragmenty gruntów, które musimy pozyskać żeby zbudować tę drogę zgodnie z projektem zatwierdzonym przez starostwo – zaznaczył na kwietniowym posiedzeniu rady miasta Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. – Może się zdarzyć, że ktoś z mieszkańców będzie nieusatysfakcjonowany propozycją wyceny. W takiej sytuacji gdy wykonawca już pracuje pojawia się kłopot. Chcemy tego uniknąć – zaznaczył.

Piastowski włodarz podkreślił, że jeśli tylko ZRID zostanie wydany to urząd zwróci się do rady o wprowadzenie zadania dotyczącego przebudowy ul. Sułkowskiego do budżetu.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Procedury blokują remont ul. Sułkowskiego?”

 1. Były Piastowiak pisze:

  Autorka artykułu chyba nie z Piastowa. O ul. Bohaterów WOLNOŚCI raczej chodzi.

 2. ..tatka latka... pisze:

  Burmistrz opowiada głodne kawałki, na odcinku do domów komunalnych nie było problemów z wykupem gruntów pod drogę, ale tam nie było problemów bo była konieczna fajna fotka budynków i równej ulicy do pamiętnika dokonań, a teraz pieniądze będą potrzebne na budowę LO za 80 mln zł, tak więc droga poczeka tatka latka…….

 3. Ferdek pisze:

  A mnie się wydaje, że mieszkańcy lubią jak im nikt nie jeździ pod oknami. A że to prominenci to zadbają o skuteczne zablokowanie tego remontu.

 4. Znawca pisze:

  Jakie bzdury głoszą. ZRID czy swoiste pozwolenie m. Piastow posiada i jest ostateczne. Jest na bip powiat pruszkow z października 2018,wiec moga budowac juz jutro. A nawet zaraz po ostateczności mogli. Takich bzdur dawno nie slyszalem. Jakie wyceny jakie niezadowolenie. To inna procedura kompletnie nie zwiazana z budową na podstawie Zrid. Ktos tu nie odrobil lekcji z wlodarzy i glosi bzdurki. Polecam zrobic zapytanie do starosty. Panie Burmistrzu takim tokiem myślenia czyli pozwolenie i czekanie na wyceny, to daleko autostradami bysmy nie pojechali bo by nigdy nie powstaly. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły