Problemy z wodą, usuwają awarię magistrali

Pruszków

Trwają prace przy usuwaniu awarii magistrali wodociągowej, do której doszło 13 maja. Mieszkańcy Pruszkowa, Piastowa, Michałowic, Reguł oraz dzielnic Ursus i Włochy muszą liczyć się z problemami w dostawie wody.

Wodociągowcy we wtorek, 17 maja, zamknęli zasuwy magistrali i przystąpili do pracy. Mieszkańcy drżą i zastanawiają się, kiedy awarię uda się usunąć. Wedle najlepszego scenariusza czas naprawy powinien wynieść 24 godziny. – W rejonie awarii magistrala położona jest 9 metrów poniżej poziomu gruntu. Wszystko zależy od tego, w którym miejscu została uszkodzona. Prace powinny zakończyć się w ciągu 24 godzin, jednak istnieje możliwość ich przedłużenia do 72 godzin. Cały czas kopiemy – mówi Roman Bugaj, rzecznik prasowy MPWiK.

Mieszkańcy Pruszkowa oraz okolicznych miejscowości mogą odczuwać spadek ciśnienia wody bądź całkowity jej brak. W dużej mierze dotyczy to osób, które mieszkają na wyższych kondygnacjach. MPWiK w kilku lokalizacjach ustawiło beczkowozy.

Wodociągowcy pracują, jednak pogoda nie rozpieszcza. Czy warunki atmosferyczne mogą wpłynąć na wydłużenie prac? – Pogoda nam nie straszna. Opady deszczu nie powinny wpłynąć na przedłużenie się prac. Działamy w trybie ciągłym, ekipy zmieniają się. O postępach prac będziemy informować na bieżąco – zapewnia Bugaj.

Sprawę będziemy monitorować. Zachęcamy do śledzenia naszych publikacji. 

Gdzie zostały rozstawione beczkowozy?

1. Pruszków
  – ul. Emancypantek róg ul. Lalki
  – ul. Antka róg ul. Placówki
  – ul. Sienkiewicza 5
  – ul. Bolesława Prusa 35
 
2. Piastów
  – ul. Łukasińskiego (przy AWAKU, os. Ogińskiego)
  – ul. Piłsudskiego 56
 
3. Michałowice
  – ul. Szkolna 15 (przy szkole)
  – ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a ul. 11. Listopada
 
4. Reguły
  – ul. Wiejska róg ul. Krótkiej
 
5. Opacz Kolonia
  – ul. Centralna przy WKD
 
6. Warszawa
  – ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego
  – ul. Wojciechowskiego 37
  – ul. Magnacka 3
  – ul. Ryżowa 48
  – ul. Warszawska 59

AKTUALIZACJA 15.30:

Prace nadal trwają. Wodociągowcy powiększają wykop, aby znaleźć miejsce, w którym doszło do usterki.

AKTUALIZACJA 20.00:

Wodociągowcy nadal pracują. Wykop osiągnął głębokość ok. 6 metrów, jednak nadal usterka nie została zlokalizowania. Trzeba kopać dalej. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.