Problemy przy rozbiórce budynków na Waryńskiego?

Pruszków

Rozpoczęła się rozbiórka budynków przy ul. Waryńskiego w Pruszkowie, gdzie mają powstać lokale w ramach programu Mieszkanie Plus. Czy prace prowadzone są prawidłowo? Zdaniem mieszkańców, z dachów usuwany jest azbest, który nie jest odpowiednio zabezpieczany.

Wszyscy czekają na efekty programu Mieszkanie Plus. Do końca maja 2019 roku przy ul. Waryńskiego w Pruszkowie mają zostać wybudowane cztery wielorodzinne bloki. Najpierw trzeba przygotować teren pod inwestycję. Wykonawca rozpoczął rozbiórkę budynków zlokalizowanych przy ul. Waryńskiego. Ale mieszkańców niepokoi pewien szczegół. – Na ul. Waryńskiego 7, tam gdzie mają powstać Mieszkania Plus trwa rozbiórka baraków. Prawdopodobnie dachy są z azbestu, który jest toksyczny i rozbiórkę powinna przeprowadzić specjalna firma, po to aby chronić środowisko i ludzi – napisała do nas jedna z naszych czytelniczek.

Okazuje się, że nie ma żadnych podstaw do obaw. – Na terenie budowy nie ma budynków z dachami z płyt azbestowo-cementowych (tzw. eternitu). Rozbierane na terenie budowy budynki maja dachy drewniane kryte papą – tłumaczy Marzena Mrozik, Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich i PR w firmie Polnrod.

Wykonawca przedsięwzięcia zapewnia, że w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia podejmie odpowiednie kroki. – W przypadku stwierdzenia obecności na placu budowy materiałów zawierających azbest, ich usunięcie zostanie przeprowadzone zgodnie z przedmiotowymi przepisami, przez uprawnione podmioty oraz przeszkolony personel bez jakiegokolwiek zagrożenia dla środowiska i ludzi – zapewnia Marzena Mrozik.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.