Problemowe parkowanie przy Dębowej

Pruszków

Poszukiwanie wolnego miejsca parkingowego jest niezwykle uciążliwe. Mieszkańcy ul. Dębowej w Pruszkowie narzekają, że kierowcy parkują na pasie zieleni i niszczą go. Czekają na rozwiązanie problemu.

Mieszkańcy proponują kolejne rozwiązania, jednak w sprawie nic się nie dzieje. Czego tak naprawdę dotyczy problem? – Sprawa dotyczy samochodów parkujących przy ulicy Dębowej 6 tuż przy pawilonie handlowym i Administracji os. Staszica. Chciałbym zwrócić uwagę, że samochody parkują tu cały czas rozjeżdżając pas zieleni. Kiedyś był tu trawnik a teraz jest tylko błoto. Czy nie da się nic z tym zrobić? – napisał czytelnik Paweł w mailu skierowanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Sprawą zainteresowała się straż miejska, która patroluje ul. Dębową. – Chcemy rozwiązać ten problem. Przez parkowanie na pasie zieleni tworzą się koleiny i kałuże. Kontrolujemy ten teren, również w godzinach wieczornych. Prowadzimy wiele postępowań mandatowych. Przygotowujemy pismo do spółdzielni osiedla o zagospodarowanie pasa zieleni bądź wybudowanie zatok parkingowych – tłumaczy Włodzimierz Majchrzak, komendant pruszkowskiej straży miejskiej.

Okazuje się, że powstanie zatok jest niemożliwe. Administracja osiedla stara się znaleźć rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące. – Zatok nie będzie. Posiadamy opinię, według której teren nie spełnia odpowiednich norm do wybudowania miejsc parkingowych. Tam jest wąskie gardło drogowe, co uniemożliwia ustawienie kołków, gdyż samochody nie mogłyby się minąć swobodnie. Dorzucamy ziemię, wypełniamy koleiny, aby ten teren był uporządkowany. Szukamy rozwiązania. Zobaczymy, czy możliwe będzie ustawienie znaku zakazu postoju – wyjaśnia Waldemar Kaczmarek z administracji osiedla Staszica.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.