Problem z sygnalizacją

Region

Czytelnicy alarmują, że w Pruszkowie na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i al. Niepodległości sygnalizacja świetlna działa zdecydowanie za krótko i jest nieadekwatna do natężenia ruchu. Z kolei sygnalizacja na sąsiednim skrzyżowaniu – ul. Prusa z al. Niepodległości – czynna jest  dłużej, choć ruch mniejszy.

Dostaliśmy informację, że sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i al. Niepodległości wyłączana jest za wcześnie – Po 22.00 migają tam już tylko pomarańczowe światła mimo, że natężenie ruchu o tej porze jest wciąż wysokie, szczególnie w piątki i soboty. A tymczasem na innych skrzyżowaniach ciągle sygnalizacja o tej porze działa np. na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Prusa – podkreśla czytelnik.

Zarządcą ul. Wojska Polskiego jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. – Sygnalizacja jest wyłączona od godz. 23.00 do 5.00. To skrzyżowanie nie wymaga dłuższego działania sygnalizacji, ponieważ ruch nie jest na tyle silny, a sam przejazd nie powinien sprawiać problemów – informuje Monika Burdon, rzecznik MZDW. – Jeżeli rzeczywiście światła wyłączają się wcześniej to prawdopodobnie przestawił się zegar, który reguluje czas pracy sygnalizacji. Natomiast co do skrzyżowania Al. Niepodległości i ul. Prusa to jest to skrzyżowanie powiatowe i nie jest pod naszą jurysdykcją – dodaje.

– Na tym skrzyżowaniu sygnalizacja działa całodobowo i jest to pozostałość po Zarządzie Dróg Powiatowych. Dzięki temu, że światła działają tam przez całą dobę, skrzyżowanie jest bezpieczniejsze – informuje Jarosław Romanow z firmy Podkowa odpowiedzialnej za konserwacje sygnalizacji świetlnej m.in. na skrzyżowaniu Prusa i Niepodległości.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.