Problem z głównymi drogami

Region

Atak zimy wywołał duże utrudnienia na drogach. W Pruszkowie wielu kierowców kieruje się na trasy wylotowe, umożliwiające przejazd do Grodziska czy stolicy. Za odśnieżenie tych ulic odpowiadają różne instytucje.

Korek na trasie 719 (al. Wojska Polskiego, al. Jerozolimskie) za każdym razem paraliżuje całe miasto. – Dlaczego Jerozolimskie po wjechaniu do Warszawy są tak odśnieżone, że widać nawierzchnię, a u nas zalega jeszcze cienka warstwa śniegu – denerwuje się pani Marta. – Mimo, że droga jest odśnieżona to resztki śniegu jeszcze leżą na jezdni, a to mocno spowalnia ruch i w efekcie tworzy się korek – przyznaje pan Patryk.

Okazuje się, że to jak wygląda jezdnia zależy od standardu, w jakim jest odśnieżana. – Choć trasa 719 jest drogą wojewódzką to za jej odśnieżanie, tak jak i wszystkich innych ulic odpowiedzialny jest stołeczny ratusz – podkreśla Monik Burdon, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Warszawa odśnieża swoje ulice w pierwszym standardzie, mówiąc prościej posypuje je chlorkiem sodu. My natomiast używany standardu 3 i 4. Trasa 719 odśnieżana jest w standardzie drugim, a ten nie wiele odstaje od pierwszego. Na drogę wysłaliśmy już solarkę, a w nocy wyślemy jeszcze pług, żeby uprzątnąć pozostały śnieg – dodaje Burdon.

Kolejnym problemem są drogi powiatowe, które stanowią główne arterie w mieście. Okazuje się bowiem, że powiat dopiero wczoraj rozstrzygnął przetarg na odśnieżanie dróg. – Zwycięzcą przetargu została firma MZO Pruszków, która będzie dbać o stan dróg powiatowych w okresie zimowym – zaznacza Sławomir Walendowski, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Powiatu Pruszkowskiego. – MZO jednak odśnieża drogi powiatowe na bieżąco, wiec nie powinno być większych problemów – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.