Problem z biletomatami

Region

Pasażerowie, którzy korzystają z Warszawskiej Karty Miejskiej mogą mieć problem z doładowaniem biletu długookresowego w biletomatach.

W czym problem? Jeśli posiadamy bilet 30-dniowy zakodowany na WKM i chcemy go przedłużyć, ale tym razem nie na 30- a na 90-dniowy warto poczekać aż dotychczasowy bilet straci ważność. W innym przypadku stracimy kilka dni, które pozostały na „starym bilecie”.

Czemu biletomaty w niekorzystny sposób kodują nowe bilety. Zarząd Transportu Miejskiego wyjaśnia, że za ten stan odpowiedzialne jest oprogramowanie w biletomatach. System zapamiętuje tylko ten sam rodzaj biletu. Jeśli natomiast pasażer chce zakodować bilet innego rodzaju niż poprzednio to stary bilet zostaje automatycznie wykasowany. ZTM tłumaczy, że o tym ryzyku są poinformowani wszyscy pasażerowie w regulaminie.

Problem z nieodpowiednim kodowaniem mógłby rozwiązać nowa karta miejska i system biletowy. Niestety ZTM nie ma pieniędzy na wprowadzenie zmian. Wymiana kart miejskich, kasowników, nowych urządzeń do kodowania dla sprzedawców oraz serwerów i oprogramowania kosztowałaby ponad 100 mln złotych.

ZTM chce jednak w inny sposób ułatwić życie pasażerom. Obecnie planowane jest uruchomienie usługi Pay-Pass. Dzięki temu podróżni mogliby za pomocą karty płatniczej kupić i skasować bilet jednorazowy. Wystarczyłoby przytknąć kartę do kasownika. Obecnie pasażerowie mogą kupować bilety za pośrednictwem internetu i telefonu komórkowego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.