Problem z przyciskami dla niepełnosprawnych?

Kolej

Pasażerowie WKD zwracają uwagę na wadliwe funkcjonowanie przycisków sygnalizacyjnych dla osób niepełnosprawnych. – Podczas wykonywanych przeglądów nie stwierdzano usterek – podkreśla przewoźnik.

Osoba niepełnosprawna naciska przycisk, czeka i nic. Nikt nie wychodzi, aby jej pomóc. Taka sytuacja miała miejsce na stacji WKD Pruszków. – Mimo wciśnięcia przycisku w drzwiach dla osób niepełnosprawnych i starszej osoby na wózku inwalidzkim, maszynista nie wyszedł, aby sprawdzić, czy jest potrzeba rozłożenia rampy. Dopiero po interwencji innych podróżnych wysiadł i z pretensjami, że osoba nie sygnalizowała potrzeby otwarcia rampy – napisał do nas jeden z czytelników.

Przewoźnik zapewnia, że cała sprawa zostanie wyjaśniona. – Zaistniała sytuacja będzie przedmiotem szczegółowego omówienia i wyjaśnienia podczas przeprowadzanych okresowych szkoleń dla maszynistów – podaje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Zaistniała sytuacja powoduje zasadność pytania o prawidłowe funkcjonowanie przycisków sygnalizacyjnych. Niejednokrotnie kilkukrotne naciśnięcie okazuje się nieskuteczne. Często osoby niepełnosprawne muszą liczyć na pomoc innych pasażerów. – System przycisków sygnalizacyjnych dla osób niepełnosprawnych podlega kontroli podczas okresowych przeglądów, nie rzadziej niż co miesiąc. Jak do tej pory podczas wykonywanych przeglądów nie stwierdzano usterek w jego pracy –  wyjaśnia Kulesza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.