Problem z prądem w Pruszkowie

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa zastanawiają się co jest przyczyną dzisiejszych przerw w dostawach prądu. Okazuje się, że Polska Grupa Energetyczna prowadzi prace modernizacyjne przy sieci elektroenergetycznej. Utrudnienia mogą potrwać do końca dnia.

Naszą skrzynkę mailową zalała lawina wiadomości dotyczących przerw w dostawach prądu na terenie Pruszkowa. Czytelnicy zwracają uwagę, że prąd wyłączany i włączany jest co kilkanaście minut. – Od godzin porannych na ulicach: Kopernika, Lipowej, Kraszewskiego dochodzi do ciągłych przerw w dostawie prądu, sprzęty co chwilę się wyłączają i włączają (co jest dla nich niebezpieczne i może prowadzić do poważnej awarii, a nawet zwarcia i pożaru). Nie wiemy co jest tego przyczyną – czytamy w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Okazuje się, że PGE Dystrybucja S.A. prowadzi prace na terenie Pruszkowa związane z modernizacją sieci elektroenergetycznej. – Związane z tego rodzaju robotami wyłączenia prądu staramy się ograniczać do niezbędnego minimum. Wiemy, że dla odbiorców brak energii jest zawsze uciążliwy, ale planowe przerwy są konieczne dla bezpieczeństwa elektromonterów. Bardzo przepraszamy za niedogodności i prosimy o zrozumienie dla konieczności prowadzenia robót przy urządzeniach  elektroenergetycznych – mówi nam Katarzyna Burda-Mazurek, Koordynator ds. Komunikacji PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa.

Do kiedy potrwają utrudnienia? – Po wykonaniu planowanych robót przy sieci parametry dostarczanej energii z pewnością ulegają poprawie i zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia niespodziewanych awarii. Utrudnienia będą występować tylko dziś – podkreśla Burda-Mazurek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.