Problem z lokalami komunalnymi?

Piastów

Piastowscy włodarze liczyli, że w tym roku ruszy budowa lokali komunalnych na działce pomiędzy ul. gen. Maczka i ul. płk. Sułkowskiego. Sprawa stanęła pod znakiem zapytania. Powód: brak wykonawcy.

O tym, że lokale komunalne są potrzebne nikogo nie trzeba przekonywać. Piastów przygotował niezbędne dokumenty, żeby przystąpić do budowy. Trzeba było tylko znaleźć wykonawcę. Do 26 października piastowski urząd czekał na oferty. Wpłynęła tylko jedna propozycja, która opiewała na kwotę 9,9 mln zł. Miasto na realizację zamówienia przygotowało 5,8 mln zł. – Postępowanie zostało unieważnione. Jesteśmy zaskoczeni tym, że nie było konkurencji – mówi Konrad Rytel, zastępca burmistrza Piastowa.

W związku z zaistniałą sytuacją może dojść do przesunięcia terminu rozpoczęcia prac. Planowano, że budowa ruszy w tym roku. – Wiele zależy od warunków pogodowych. Planujemy ogłoszenie kolejnego postępowania przetargowego po 1 listopada. Liczymy, że uda się wyłonić wykonawcę prac i podpisać umowę na realizację zadania – wyraża nadzieję Rytel.

Budowa lokali komunalnych jest długo wyczekiwana przez mieszkańców Piastowa. Miasto chce ograniczyć problem mieszkaniowy. W ramach inwestycji ma powstać 38 lokali. Lokale komunalne powinny być gotowe w czerwcu 2018 roku, jednak już na etapie wyłaniania wykonawcy pojawiły się problemy, co może mieć wpływ na wydłużenie terminu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.