Prezydent Makuch powołał zastępców

Pruszków

W poniedziałek 10 grudnia na konferencji prasowej prezydent Pruszkowa Paweł Makuch powołał swoich zastępców. To Beata Czyżewska i Konrad Sipiera.

Ponad miesiąc minął już od wyborów samorządowych. Za sterami pruszkowskiego urzędu zasiadł Paweł Makuch. Fotel prezydenta objął 23 listopada. W czasie gdy włodarze okolicznych gmin powoływali swoich zastępców Makuch urząd sprawował sam.

Dziś na konferencji prasowej powołał swoich zastępców. – Tak jak wcześniej podkreślałem nie decydowałem się na wybór zastępców z przyczyn tak naprawdę niezależnych ode mnie. Chodziło mi tak naprawdę o zbudowanie porozumienia i zgody w radzie. Rozmowy były prowadzone bardzo długo i intensywnie. Od samego początku podkreślałem zależało mi na spięciu wszystkich ugrupowań znajdujących się w radzie miasta. Biorąc pod uwagę wyniki wyborów i to jak mieszkańcy Pruszkowa zadecydowali o podziale mandatów zdecydowałem się na prowadzenie rozmowy z dwoma największymi ugrupowaniami i zaproponowanie im współpracy w zakresie powołania na wiceprezydentów przedstawicieli z Samorządowego Porozumienia Pruszkowa oraz Prawa i Sprawiedliwości – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa.

– Rozmawiając z SPP w mojej ocenie rozmawiałem również z Koalicją Obywatelską, która nawiązała bardzo ścisłą współpracę ze zwycięskim w radzie ugrupowaniem. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim radnym z ugrupowania z którego się wywodzę, czyli Wspólne Pruszków Rozwijamy. Każdy z nich bez wyjątku miał swój udział w rozmowach związanych z dojściem do tego porozumienia – dodał Makuch.

Pruszkowską radę tworzy 23 radych. Zgodnie z głosami mieszkańców podział mandatów wygląda następująco: 9 radnych – Samorządowe Porozumienie Pruszkowa, 6 radnych Prawo i Sprawiedliwość, 4 radnych – Platforma.Nowoczena Koalicja Obywatelska, 4 radnych Wspólnie Pruszków Rozwijamy. Warto zaznaczyć, że w prezydium rady zasiadają przedstawiciele SPP, KO oraz WPR.

Od wtorku 11 grudnia prace jako wiceprezydenci miasta rozpoczynają Beata Czyżewska z SPP oraz Konrad Sipiera z PiS.

– Pani Beacie jak i panu Konradowi bardzo serdecznie chciałbym podziękować za zgodę na objęcie tej funkcji. Czeka nas bardzo ciężka praca. Odbyliśmy wiele rozmów ustalających zakres naszej odpowiedzialności i współpracy. Myślę, że będzie nam dane doprowadzić do zgody, pojednania i do tego, że zaczniemy pracować na rzecz mieszkańców naszego miasta. Raz jeszcze chciałbym podkreślić, że wybór osób z tych ugrupowań podyktowany jest wyborem mieszkańców naszego miasta. Dla mnie z dniem 5 listopada skończyła się kampania zaczęliśmy ciężką pięcioletnią pracę na rzecz naszego miasta – pokreślił raz jeszcze prezydent Makuch.

Za wybór na stanowiska podziękowali również nowo wybrani wiceprezydenci.

– Chciałam podziękować panu prezydentowi za to wyróżnienie. Wydaje mi się, że w obecnych czasach płeć ma troszkę mniejsze znaczenie. Liczy się zaangażowanie i zapał do pracy. Mam nadzieję, że ten zapał zarówno ja jak i mój kolega pokażemy i nie będziemy chcieli zawieść ani pana prezydenta ani naszych mieszkańców – zaznaczyła na konferencji wiceprezydent Beata Czyżewska.

Podziękowania wygłosił również wiceprezydent Konrad Sipiera: Serdecznie chciałbym podziękować za zaufanie i powierzoną mi rolę. Ze swojej strony deklaruje pełne zaangażowanie i chęć do ciężkiej pracy. Chciałbym powtórzyć to co powiedział pan prezydent. Kampania wyborcza już dawno za nami. Cel wszyscy mamy wspólny. To miasto Pruszków. Zabieramy się do ciężkiej pracy.

My jesteśmy dla Pruszkowa, Wszyscy radni są dla Pruszkowa. Dla mnie dwie, trzy, cztery literki przed nazwiskiem absolutnie nie mają żadnego znaczenia – powiedział prezydent Makuch.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 122

122 odpowiedzi na “Prezydent Makuch powołał zastępców”

 1. Antypisior pisze:

  Patrzeć nie mogę na te ryje pisowskie…

 2. Ewa pisze:

  Juna a Ty za kogo się uważasz, że piszeszo kimś w taki sposób???

 3. juna pisze:

  Ja widzę pozytywna stronę wyboru Sipiery na zastępcę. Jego tata jest wojewoda mazowieckim i myślę że chętnie będzie dawał pieniądze dla Pruszkowa, gdy w władzach siedzi jego syn. A że ma wygląd prosiaczka i brak kompetencji to już sprawa drugorzędna.

 4. jasnowidz pisze:

  w zasadzie można założyć, że rządy tej trójki będą żałosne.

 5. Daria pisze:

  Dobra decyzja prezydenta. Brawo za odwage. Trzeba umiec wspolpracowac z kazdym

 6. Ewa pisze:

  Ludzie trochę kultury i szacunku! Przecież p. Makuch to prezydent wybrany zgodnie z obowiązującym prawem. Jego prerogatywą jest dobór swoich zastępców i należy to zaakceptować. Pozwólcie im pracować, nie oceniajcie bez podstaw, nie oczerniajcie!

 7. Hh pisze:

  Fajne ma włosy chyba stylówka na majdana 🙂

 8. obywatel pisze:

  Jeśli sytuacja będzie nieprzychylna dla nowego Prezydenta, należałoby utworzyć jakąś akcje poparcia i dezaprobaty dla tych co stwarzają atmosferę mobbingu wobec Jego osoby.

 9. Witold pisze:

  specjalista od przenośnych kibli i unieruchomionych samochodów / wraków /, to trochę za mało jak na stanowisko zastępcy prezydenta.

  • Tutejszy pisze:

   Kulturalnie i merytorycznie Panie Witoldzie. Pan ma zapewne CV pełne kompetencji. A i jeszcze jedno. Ile głosów Pan zebrał w wyborach? Nie startował Pan? Cóż. Może trzeba było.

 10. Czesław pisze:

  Gdzie są Ci co wzywali od kilkunastu lat do przełamania betonu ??? Powinni być w końcu szczęśliwi 🙂

 11. Tutejszy pisze:

  Wielu z moich znajomych głosowało na Sipierę w pierwszej turze a na Makucha w drugiej. Skąd taki jad na tym forum?
  Ludzie, z kim ma rządzić Makuch jak nie z wiceprezydentami z dwóch największych ugrupowań

  • Autochton pisze:

   Bez ściemniania proszę, bo z tego co tu przeczytałem, to Pani Cz. nie reprezentuje nikogo poza sobą samą, a to że powinna być koalicja wpr + spp, wydaje się oczywiste. Upartyjnienie samorządu to błąd, bo nikt nie uwierzy, że zastępca prezydenta, p. Sipiera będzie w swoim działaniu samodzielny. Prawda jest taka, że jak ktoś nic rozsądnego nie potrafi, a chciałby żyć wygodnie i dostatnio, to wstępuje do partii politycznej. Przenoszenie tego mechanizmu do dość zamożnego miasta, jakim jest Pruszków, to jak wpuszczanie lisa do kurnika, żeby popilnował kur.

   • baśka pisze:

    to prawda, a Ci co są w samorządach i sejmie przez kilka kadencji to tylko potrafią dobrze się ustawić , na niczym się nie znają

   • Tutejszy pisze:

    „Pani Cz. nie reprezentuje nikogo poza samą sobą” – cóż za szacunek dla wyborców

    • Autochton pisze:

     Zdaje się, że to pani Cz. nie ma szacunku do swoich wyborców, bo odeszła z ugrupowania, które zgłosiło ją na listy wyborcze i w ramach którego otrzymała głosy, tak więc twoja zorganizowana kampania poparcia dla prezydenta skierowana jest do takiego grona odbiorców, które zgodnie tezą obecnego prezesa TVP lubi żyć z daleka od prawdy:) Obawiam się, że piszesz głównie sam do siebie;)

  • Mieszkanka pisze:

   Pan taki uroczo naiwny czy mieszkancow ma za glupkow.
   Pan z mucha wygral glownie dlatego ,ze odcianal sie od pisu,ktory dla wiekszosci nie jest partia normalna
   Kaluze slusznie nazwali ciulem, pan mucha na wejscie zasluzyl na to samo

   • ITD pisze:

    Jak na razie dla większości głosujących to Patologia Obywatelska i czerwono różowo arbuzy są niezbyt normalni a wlasciwie zbyt normalni: korupcja kumoterstwo wałki spotkania w smietniku na cmentarzu w kroliku złodziejskie roztargnienie

    • Mówi Pruszków pisze:

     To bardzo przechodzony i bełkotliwy tekst, nawet 2 zł nie wart, będziesz biedował:) Co do kwestii większości, to jaki miałeś stopień z matematyki? Zdecydowaną większość uzyskały w Pruszkowie ugrupowania lokalne. Jeśli ktoś ignoruje głos wyborców, nie powinien się dziwić.

   • Tutejszy pisze:

    Uroczo naiwny.

 12. to już jest koniec pisze:

  Widać, że pewien pan pisowski dużo obiecał temu z muchą, a tak obiektywnie patrząc to wygląd tego pana muchy dużo mówi o nim, porażka i wstyd. Teraz to dopiero szkoła nr 10 będzie na topie bo tam mamuśka wice pracuje, ko jest nepotyzm chyba bo owa szkoła podlega pod prezydenta…..

 13. Autochton pisze:

  Jeśli dobrze liczę to mamy 6 mandatów pis, 4 wpr i jeden pani cz., czyli łącznie 11, a do większości trzeba 12, więc co to za koalicja?

  • Radny pisze:

   6 mandatów Pis, 2 WPR – nastąpił podział u makucha, 2 nie chciało koalicji z Pis, oraz 1 czyżewskiej do której jej własne ugrupowanie się nie przyznaje razem wychodzi 8 much słownie / osiem/ więc brakuje jeszcze 4 . obecnie się zaczną propozycje dla pozostałych z PPS, ale już bez propozycji na vice, chyba, że Czyżewska wyda się dla Makucha mało interesująca i zbędnym balastem do dalszych koalicji z PPS.

 14. Joanna pisze:

  Zedada
  Wielki niesmak i rozczarowanie
  Co stary Sipiera obiecal Makuchowi?

 15. Pruszków pisze:

  Radni z PPS i KO i ich sympatycy nie mają nic wspólnego z Czyżewską, która podjęła decyzję samodzielnie i bez ich poparcia kandydowania na wiceprezydenta.

 16. vvv pisze:

  Idiotyczna nagonka na PIS z ramienia michnikopodobnych i urbanopochodnych UBywateli niczemu dobremu nie służy. PiS ma sukcesy w skali Polski. Walka z wyłudzaczami VAT, porozumienie z Izraelem-stwierdzono, że Polacy i Żydzi byli ofiarami hitlerowskich Niemiec. Za PiS przywracane są posterunki policji, 500 plus zlikwidowało skrajną biedę. Dużo można wyliczać i tylko egoiści i ciemnota nie widzi osiągnięć.

 17. Marek Soho pisze:

  Głosowałem na p. Makucha i też nie podoba się przygarnięcie Sipiery. Daję mu jednak rok kredytu zaufania. Niech pokaże czy uda mu się coś konkretnego zdziałać dla miasta mając go jako zastępcę. Niech załatwią przeniesienie jakiegoś urzędu centralnego lub dużego instytutu do Pruszkowa, bezemisyjną darmową komunikację miejską z dobrą częstotliwością jazdy, autobus szynowy pomiędzy Komorowem a stacją kolejową w Pruszkowie lub przynajmniej Paszkowiankę. Niech coś pozytywnego z tej kontrowersyjnej decyzji przynajmniej wyniknie. Marketing miejsca jest dobrym kierunkiem. Może coś na miarę Parku Bajka w Błoniu, do którego warszawiacy przyjeżdżają?

  • as pisze:

   a co zrobisz po roku? jak juz sie kredyt skonczy? poważnie pytam

  • mm pisze:

   autobus szynowy pomiędzy Komorowem a stacją kolejową w Pruszkowie

   Po co? To nieopłacalne i malo przydatne.

  • Wilku Starszy pisze:

   Autobus szynowy jest bez sensu, bo tę samą funkcję wypełni autobus i zrobi to o wiele taniej. Paszkowianka jest drogą wojewódzką, więc leży w kompetencji marszałka sejmiku województwa Struzika, któremu z PiSem nie po drodze. Wstawiennictwo PiSu mu w tym temacie nie pomoże.

   • MOP pisze:

    Znalazł się znafca. Już popisałeś się pisząc o komunikacji miejskiej. Szynobus przejedzie do PKP dużo szybciej niż zwykły autobus i wprost na stację co odciąży WKD.

    • Wilku Starszy pisze:

     Mireczku, a nie mialem racji w sprawie komunikacji? Pokaz gdzie.
     Szynobus moze i przejedzie szybciej, ale…
     Po pierwsze watpie, bo musi stawac po drodze na przystankach, wiec nie bedzie wcale bardzo konkurencyjny czasowo wobec autobusu ktory ma lepsze przyspieszenie.
     Po drugie z powodu przepisow jednoczesnie na szlaku miedzy Komorowem a PKP Pruszkow moze byc tylko jeden szynobus, bo nie ma urzadzen sterowania ruchem kolejowym (np. semaforow), ktore reguluja odstepy miedzy pojazdami szynowymi na szlaku. No, moze byc ich wiecej naraz jesli beda jechac na widocznosc 20 km/h. Szybciej nie wolno. W dodatku mamy tam jednotor bez mijanki. Zatem czestotliwosc przejazdu bedzie niska, a autobusy mozna puszczac i co 5 minut. Warunkiem dobrej komunikacji miejskiej jest dobra czestotliwosc polaczen.
     Po trzecie eksploatacja szynobusu jest duzo drozsza, bo trzeba oplacic stawke dostepu do torow u zarzadcy infrastruktury, ponadto koszt kursu jest wiekszy z powodu masy pojazdu. Wiecej zaplacisz za paliwo do przejazdu ciezkiego szynobusa niz lekkiego autobusu. Do tego konserwacja i utrzymanie pojazdow szynowych jest zdecydowanie drozsze niz autobusu, bo pojazdy szynowe to zdecydowanie bardziej skomplikowana maszyneria no i podpadaja pod bardziej restrykcyjne przepisy kolejowe dotyczace eksploatacji i utrzymania.
     Podsumowujac bedzie drozej i kursy beda rzadsze. Nie warto. Transport szynowy oplaca sie tam gdzie sa duze potoki pasazerow, czyli w dojazdach aglomeracyjnych do stolicy, a w samej Warszawie dojazdy z duzych osiedli do centrum metrem i tramwajami.
     A Ty sie wynies ponad osobiste uprzedzenia i skup sie na tym co wyzej napisalem, a nie na tym ze akurat ja to pisze.

    • Wilku Starszy pisze:

     Poza tym w czym taki szynobus mialby odciazac WKD? On sluzylby glownie mieszkancom osiedla staszica do dojazdu na PKP. Mieszkancy Komorowa maja WKD ktora jedzie prosto do Warszawy i nie oplaca im sie czasowo jechac na PKP i przesiadac w zwykly pociag. A do Pruszkowa tez podjada WKD i laduja w samym centrum.

     • MOP pisze:

      Ja nie jestem żaden Mirek. Ale autobusy w Pruszkowie są niezbędne. Uważam że powinna być linia 1 na trasie WKD-PKP przez Komorowska Pogodna (tam jedna jest jednokierunkowa wiec powrót inaczej, nie pamiętam teraz nazwy), powstańców Szopena PKP Staszica, Powstańców do WKD. Linie 2 i 6 powinny się uzupełniać i jeździć co 15 minut na zmianę. Ewentualnie część 6 skrócić do Dulagu. No i przystanek przy nowej stacji czego Jasio nie zrobił.

     • Wilku Starszy pisze:

      No i spoko, autobusy popieram. Martinez przedstawiał kompleksową koncepcję komunikacji autobusowej, ciekawe czy próbował już zdobyć posłuch u nowego prezydenta.

 18. Zez pisze:

  A na spotkaniach wyborczych pan Makuch zdementowal że jak wygra to powłoa Sipiere na vice a tu nagle zmiana (panie Makuch poczytaj pan co pan pisał na fb) widac że i pan zmienia punkt myslenia id punktu siedzenia. A tak narzekaliscie źe PiS kłamie a sami też kit wciskacie No ale jak zwykle CIEMNY LUD TO KUPIŁ.

 19. Marek Soho pisze:

  Głosowałem na p. Makucha i też nie podoba się przygarnięcie Sipiery. Daję mu jednak jeszcze z rok kredytu zaufania. Niech pokaże czy uda mu się coś konkretnego zdziałać dla miasta mając go jako zastępcę. Niech załatwią przeniesienie jakiegoś urzędu centralnego lub dużego instytutu do Pruszkowa, bezemisyjną darmową komunikację miejską z dobrą częstotliwością jazdy, autobus szynowy pomiędzy Komorowem a stacją kolejową w Pruszkowie lub przynajmniej Paszkowiankę. Niech coś pozytywnego z tej kontrowersyjnej decyzji przynajmniej wyniknie.

 20. Jan Groszek pisze:

  a ja uważam, że to dobra decyzja. Głosowałem na prezydenta Makucha i się ciesze, że nie bawi się w polityczne gierki tylko bierze w swój krąg ludzi, którzy mogą sporo zdziałać dla Pruszkowa. A wy dalej się kłóćcie, która partia gorsza.

 21. 3 Dyzmów pisze:

  ,,obiecanki cacani a głupiemu radość,, – pewnie 3 Dyzmów zalewa się śmiechem z naszej naiwności

 22. och pisze:

  oswiadczenie spp , zrodlo http://spp.pruszkow.pl/, „nie zgadzamy się na obecność jakiegokolwiek przedstawiciela partii politycznej lub osoby, będącej pod jej naciskiem, na stanowisku zastępcy prezydenta” . i tyle zostalo z ich oswiadczenia. Wladza i kasa rzadzi.

 23. Jędrek pisze:

  Pan bezpartyjny właśnie pokazał jak szanuje swoich wyborców. I na dodatek zbratał się z synem pisowego Wojewody, a niewielu pewnie pamięta jak to nasz dzisiejszy wojewoda będąc jeszcze nauczycielem Wfu miał kolor czerwony. Farbowanego lisa Panie Makuch sobie przygarnąłeś. Będziesz mu jeszcze z ręki jadł.

 24. paranoja_i_obciach pisze:

  Panie bezpartyjny Prezydencie Makuch. Kiedy odslonięcie pomnika Kaczyńskich? Nie zapomnij pan jechać do Częstochowy i oddać miasto pod opiekę Matki Boskiej Bolesnej.

 25. obecna... pisze:

  Sipiera tu, Sipiera tam…coraz lepiej

 26. Daro pisze:

  Pracowity Pruszkowiak bredzisz strasznie. Tworki czas !

 27. Radek pisze:

  Chcieliscie to macie. Czekaja Nas najgorsze czasy. I faceci zamiast krawatow obowiazkowo Muchy !!! 🙂

 28. vvv pisze:

  Przecież to jest szeroka koalicja, reprezentatywna. Daje jakąś nadzieje na lepsze. Nie ma opozycji jak na razie, nie ma rozłamu i oby jak najdłużej to trwało. Konrad Sipiera ma tę zaletę, że słucha ludzi. Przebojowi politycy nie potrafią słuchać i takich zdezorientowani wyborcy popierają najczęściej. Konrad ma przyszłość jeśli będzie chciał być politykiem.

 29. Obywatel X pisze:

  Pan Prezydent Paweł Makuch na spotkaniach wyborczych obiecał rządy wraz z mieszkańcami, działaczami społecznymi, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi. A co wyszło. Okazał się ,, kłamczuszkiem,, .Przytulił się do partyjek i posadki rozdaje, łupy dzieli. Nowy Dyzma Pruszkowa. Wstyd Panie Prezydencie Makuch. Zmarnowałem swój głos na Pana. Liczyłem na nowy rozdział w rozwoju Pruszkowa. Proszę spojrzeć w lustro i przypomnieć co nam Pan obiecywał. Liczyliśmy na Pana, na zmiany , które były nam obiecane. Panie Prezydencie Makuch NIECH PAN DOTRZYMA SŁOWA DANEGO MIESZKAŃCOM.

 30. komedia xxx pisze:

  Dyzma wziął do pomocy syna królika (nepotyzm) i kałużę (zdrada). Nie wiem, śmiać się czy płakać? Idź pan w ch……..

 31. yoo pisze:

  Makuch już się sprzedałeś , następnej kadencji nie będzie

 32. Mieszkaniec Pruszkowa pisze:

  Powołajcie sobie jeszcze na w-ce Roberta Bąkiewicza, w tedy będziecie działać zgodnie ze słuszną jedyną linią parti. Ale jaja. I po co ja się do tego miasta sprowadziłem? Oszustwo goni oszustwo.

  • Pruszkowiak pisze:

   Współczuje wyboru i to w takiej chwili. Jestem rodowitym Pruszkowianinem i sam się zastanawiam po siedemdziesięciu kilku latach życia po co mi to JEST. Na wstępie KŁAMSTWO. Strach pomyslec co bedzie dalej. Jest pewne. Na pewno nie bedzie lepiej. I tutaj sprawdza sie stare przysłowie iz lepsze jest znane zło! niż nieznane dobro.

  • vvv pisze:

   człowieku, nawet pewnego słowa nie umiesz napisać poprawnie

 33. Job pisze:

  Panie Makuch podaj się Pan do dymisji. Rozpisać ponowne wybory w Pruszkowie. Jaki wstyd.

 34. MOP pisze:

  I co słoje spod Kutna i spod Włocławka pół procenta głosów wybrały Makucha a nie prezydenta mec. mgr Jana Starzyńskiego i teraz zobaczycie. Oj b. a. ny b. a. ny liczyliście na autobus do Warszawy i co autobusu nie będzie za to z kapelusza wyskoczył pis i pomnik Kaczyńskiego. A prezydent mgr Jan Starzyński miał w programie autobus do Warszawy i jako człowiek o wielkim doświadczeniu w samorządzie dokonał lby tego.

 35. pruszkowianin pisze:

  Chcieliście zmiany. No to macie. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Odeszli „trzej królowie” teraz miastem będzie rządził Nikodem Dyzma x 3.

 36. 123 pisze:

  widocznie „niedasie” inaczej

 37. Tokyo pisze:

  Tragedia, Sipiera to wstyd dla Pruszkowa, tak jak cały PIS dla Polski! każdy byłby lepszy niż on – bez wiedzy doświadczenia, syn pisowskiego wojewody mazowieckiego

 38. Rodowity Pruszkowiak. pisze:

  Po dwudziestu latach niewoli w rządach zacofania u ,, jana niedasie ” doczekalismy sie oczekiwanej zmiany. Jan niedasie z nikim nie wspolpracowal, ani z PO ani z PIS. Tutaj prezydent Makuch dziala ponad podzialami. Jest, to chwalebne i mądre. Wziol ludzi z innych ugrupowan. Pokazuje, ze jest gotow wspolpracowac z wszystkimi. Najwazniejsze jest dobro miasta. Niewazne z kim wazne by rozwijac Pruszkow. Byly prezydent powinien sie uczyc. Gratuluje Panie prezydencie Pawle, wierze ze Pana kadencja zmieni Pruszkow. I bedzie coraz lepiej . Wszystko sie da dzieki Panu !
  Pozdrawiam
  Miroslaw katolik, kibic legii i liderek.

 39. Wyborca pisze:

  To czyj program teraz będzie realizowany Jeśli Pan Makuch krytykował poprzednika to dlaczego bierze do rządzenia panią z tego środowiska Widać ze ta jego bezpartyjnosc to iluzja i chciał tylko stołka Ale wyborcy to zapamiętają Skoro wiedział ze nie ma większości w radzie to mógł po prostu zrezygnować Dobry prezydent umie swoimi działaniami i planami przekonać nawet opozycję a tu będzie jak przez 20 poprzednich lat Żałuję ze oddałem głos na tego pana

 40. Do Autochton pisze:

  Mała korekta to nie twoje miasto a nasze wspólne

 41. olo pisze:

  To samo gadaliście jak startował Gołoś spadochroniarz, pisowiec etc. i co jakim Gołoś był starostą? proszę popytać pracowników starostwa to wam powiedzą. Więc proponuje poczekać i po czynach ich osądzić a nie bezsensowne bicie piany i wielkie pretensje

 42. zawiedziony pisze:

  Pan Makuch zrobił bardzo wielu swoich wyborców w jajo. Myślę, że to będzie jego pierwsza i ostatnia kadencja. Można być prawnikiem, ale tu jest potrzebna również odrobina dyplomacji, natomiast jego działania przypominają bardziej posunięcia Dyzmy.

 43. niezadowolona pisze:

  Żałuję Panie Makuch, że na Pana głosowałam. Nie chcemy PIS-u….

 44. wyborca pisze:

  Wybór Pisiaka to złe posunięcie

 45. Autochton pisze:

  Porażka Panie Makuch, dziecko barona partii, bez doświadczenia i kwalifikacji. Obawiam się, że wynik wyborów pokazał, że Pruszkowianie nie chcą partii w samorządzie (SPP+WPR = 13 głosów), a Pan widać chce. Taki wybór to wstyd, Pan jak widać też nie opływa w kompentencje do piastowania urzędu prezydenta Mojego Miasta.

 46. gość pisze:

  czy będzie przeprowadzony audyt w urzędzie i spółkach miejskich po tylu latach, a jego treść upubliczniona pracodawcom, czyli nam?

 47. mosiek pisze:

  Panie Makuch – to panska ostatnia kadencja, wstyd rzadzic razem z PIS…rem.
  Załuje ze na pana glosowalem. Wstyd.

 48. Jan pisze:

  Może by tak poinformować mieszkańców, ktoś by się może pojawił i zadał pytania nie tylko wizyta ztm w Pruszkowie jutro?
  Rada WTP – zaproszenie na spotkanie otwarte link poniżej
  http://www.ztm.waw.pl/informacje.php?i=1703&c=98&l=1

 49. Andrzej Roszkowski pisze:

  Dobra wiadomość jest taka, że Pan Prezydent jak obiecał po I turze dla Pana Konrada, tak i dotrzymał słowa. Zła natomiast jest taka, że zabrakło mu cywilnej odwagi do tego się przyznać. I teraz zagadka. Który Prezydent będzie w Pruszkowie przez najbliższe 5 lat?

 50. Pruszków Cię zapamieta pisze:

  Panie Maluch ty oszuście kogo ty wybrałeś na swoich zastępców tą radną co nic nie robiła tylko się stroić i durne miny potrafi robić

 51. Mm pisze:

  Jeśli PiS przegrał to znaczy że ludzie nie chcieli mieć ich rządów. Powołanie Sipiery w tej chwili jest nieporozumieniem. Wbrew woli większości mieszkańców.

 52. pytanie pisze:

  Jakie będzie wynagrodzenie wiceprezydenta z ZEROWYM DOŚWIADCZENIEM?

 53. :( pisze:

  🙁 🙁 🙁

 54. Mirosław katolik pisze:

  Brawo Makuch ! Jest wspólny cel i koniec podziałów. Najlepszy prezydent w historii Pruszkowa.

 55. jed pisze:

  Zdanie klucz artykułu „Rozmawiając z SPP w mojej ocenie rozmawiałem również z Koalicją Obywatelską”. Okazuje się, że wyborcy KO chcieli zmiany a politycy KO „żeby było tak jak było”.

 56. och pisze:

  Bardzo ciekawe przed nami 5 lat rządów eksperymentalnej koalicji. Czy będzie kłótnia i głośny rozwód? Może długa współpraca dla dobra nas mieszkańców ? Czas pokaże. PO znowu zostało pozostawione na lodzie. Do rozdania stanowiska, stołki i tak dalej. Kolejka już się ustawia. Taka nasza zaściankowa rzeczywistość.

 57. Q pisze:

  To teraz rządzić będzie pis?

 58. Jan pisze:

  Kampania się skończyła. Czas na ciężką pracę… Dobry start.
  Trzymam kciuki.

 59. qad pisze:

  Makuch jesteś zwykłym kłamcą. Teraz kłamiesz że SPP ciebie poparło? Dalej nie masz większości w radzie bo wolałeś się sprzedać pisowi i powołać kolejnego Dyzmę na stanowisko wice, tylko dlatego że wy pisiaki trzymacie się razem. I już na koniec po cholerę brałeś tą Czyżewską skoro nie popiera jej SPP, które sprzedała za ciepłą posadkę?

 60. Pablo pisze:

  Pisowska katastrofa. Baron PiSu,rzygnę, wszystko przejmą i wszędzie będą pisowskie dzieci.Masakra dla Polski i Pruszkowa .

 61. Mieszkaniec pisze:

  Wstyd panie Maluch jeśli będzie z niej taki prezydent jak była z niej nauczycielka a potem radna to cofamy sie w tył o kilka lat wstyd

 62. Wilku pisze:

  Zasadniczo to co to znaczy? Koalicja SPP-PiS-WPR? Egzotycznie troche.

  • qad pisze:

   I to jest właśnie kolejna manipulacja Makucha, bo SPP nie jest w żadnej koalicji a powołanie ich radnej jest pustym gestem bo nic nie było uzgadniane z ich ugrupowanie.

 63. pruszkowianka d.k. pisze:

  Jestem w szoku. To porażka dla Pruszkowa .Pan prezydent strzela sobie w kolano.

 64. Pozdro pisze:

  Następca – pięknie powiedziane. To już jest dziedziczność

 65. leo pisze:

  Powołał na konferencji? Pani Aniu, nie miał czasu wcześniej? 😉

  • Anna Zwolińska pisze:

   Panie Leonardzie dokumenty o liczbie wiceprezydentów, jak i ich powołaniu na stanowiska zostały podpisane na konferencji prasowej. Sformułowanie w tekście jest więc trafne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły