Prawie wszyscy złożyli wnioski

Podkowa Leśna

Blisko 100 proc. złożonych wniosków w programie Rodzina 500 +. Takim wynikiem może pochwalić się Podkowa Leśna. Mieszkańcy postanowili szybko załatwić wszelkie formalności. Teraz czekają na wypłaty.

Od 1 kwietnia można składać wnioski w ramach programu Rodzina 500 +. Dofinansowanie otrzyma każdy rodzic na drugie i kolejne dziecko. W przypadku pierwszej pociechy zastosowano kryterium dochodowe. Rodzice, którzy złożą wniosek do końca czerwca mogą liczyć na wyrównanie wstecz od 1 kwietnia. W Podkowie Leśnej mieszkańcy postanowili szybko załatwić sprawę. – Na dzień 23 maja zostało złożonych 180 wniosków na świadczenia dla 260 dzieci, co daje 98 proc. uprawnionych dzieci z Podkowy Leśnej do pobierania 500 zł. Tylko przypomnę, że zgodnie z miejską ewidencją takich dzieci mamy 267, bez liczby dzieci pierwszych lub jedynych dzieci, na które przysługuje świadczenie wychowawcze – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

 

Złożenie wniosku to dopiero początek drogi. Rodzice muszą czekać na wypłaty środków. – Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie, gmina ma do trzech miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, na wydanie decyzji i wypłacenie świadczenie wychowawczego. Oczywiście, jak dostanie pieniądze. Do 20 maja na ten cel wpłynęło do kasy miasta 171 170 zł, w kilku ratach, – z prostego matematycznego rachunku wynika, że środków na wypłaty brakuje – podaje burmistrz Podkowy.

 

Włodarz zachęca pozostałych uprawnionych do złożenia wniosków. – Mieszkańcom gratuluję zdyscyplinowania w umożliwieniu realizowania programów rządowych. Zachęcam te 2 proc. pozostałych podkowian do złożenia wniosków. 100 proc. w zasięgu ręki, takiej frekwencji nie mieliśmy nawet w wyborach! – wyjaśnia Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.