Prawie tysiąc dzieci urodziło się w Pruszkowie w 2017 r.

Pruszków

W szpitalu powiatowym w Pruszkowie w ubiegłym roku urodziło się 973 dzieci. To dużo więcej niż w roku poprzednim.

Informację o tym, że poród w lecznicy na Wrzesinie wybiera coraz więcej mieszkanek Pruszkowa i okolic podało starostwo powiatowe, któremu podlega placówka. – W Szpitalu na Wrzesinie rodzi się coraz więcej dzieci! Aż o 12 proc wzrosła liczba porodów w porównaniu roku 2017 i 2016, a już teraz w styczniu przyszło na świat 98 kolejnych pociech. Dzięki rozwojowi Szkoły rodzenia mamy nadzieję na to, że nadal coraz więcej mam będzie decydowało się na poród w naszym szpitalu powiatowym. Wszystkim szczęśliwym rodzicom gratulujemy! – zaznaczają przedstawiciele starostwa.

Szkołę rodzenia uruchomiono na Wrzesinie w ubiegłym roku. Nauka w niej jest bezpłatna. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę z oddziału ginekologiczno-położniczego i warszawskich szpitali położniczych. Do programu mogą zapisać się kobiety na przełomie 2 i 3 trymestru ciąży, które są zameldowane na terenie powiatu.

W ramach zajęć przyszli rodzice otrzymają szereg informacji o ciąży, porodzie i macierzyństwie. W trakcie części praktycznej rodzice poznają ćwiczenia wzmacniające i relaksujące, które pomogą młodym mamom.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.