Prawie 200 tysięcy za wymianę nawierzchni

Pruszków

Szykują się prace w pruszkowskim Parku Kościuszki. Już niebawem zostanie wymieniona nawierzchnia syntetyczna na placu zabaw. Miasto rozstrzygnęło przetarg na wykonawcę prac.

Dzieci chętnie korzystają z placu zabaw w Parku Kościuszki. Miejsce to cieszy się ogromną popularnością, jednak od dłuższego czasu mówiło się o konieczności wymiany nawierzchni. Dlaczego? Miejscami pojawiają się nierówności i zagłębienia, a sama nawierzchnia odkleja się.

Pruszków w trosce o bezpieczeństwo dzieci postanowił przeprowadzić modernizację podłoża. Warto wspomnieć, że zastosowanie nawierzchni syntetycznej pozwala na pełen komfort zabawy dla dziecka. W przypadku upadku malec nie powinien odczuć jego skutków.

Jednak wykonanie nawierzchni na bazie granulatu gumowego i kleju poliuretanowego wcale nie jest tanie. W postępowaniu przetargowym pruszkowski magistrat otrzymał siedem ofert. Kilka z nich przekraczało 200 tys. zł. Zwycięska firma za realizację zadania zażądała ponad 178 tys. zł.

Zgodnie z dokumentacją wykonawca czas na wymianę nawierzchni ma do 29 kwietnia. Jednak ten nie rozpoczął jeszcze pracy. – Przetarg na wymianę nawierzchni syntetycznej placu zabaw został rozstrzygnięty i zatwierdzony. Umowa na wykonanie prac z wybranym wykonawcą może być podpisana nie wcześniej niż w dniu 12 kwietnia pod warunkiem, iż nie wpłynie do tego czasu żadne odwołanie – wyjaśnia Aneta Kozłowski z Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.