Prawie 12 mln zł na inwestycje w powiecie grodziskim

Region

Powiat grodziski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na zadania inwestycyjne zarezerwowano 11,7 mln zł.

Przyszłoroczne dochody powiatu grodziskiego powinny wynieść 100 mln zł. Wydatki zaplanowano na blisko 99 mln zł. Nadwyżka budżetowa, którą uda się wypracować będzie przeznaczona na spłatę kredytów.

My zajrzeliśmy do załącznika z listą inwestycji planowanych na przyszły rok. Znalazło się w nim 27 zadań, na których realizację powiat wyda prawie 11,7 mln zł. Najdroższą inwestycją będzie przebudowa ulic Nałkowskiej i Centralnej w miejscowościach Radonie i Adamowizna w gminie Grodzisk Mazowiecki. To zadanie pochłonie 2,4 mln zł. Na drugim miejscu pod względem wysokości kosztów znalazła się rozbudowa drogi powiatowej łączącej Stare Kłudno z Żukowem oraz rozbudowa skrzyżowania z drogą Chrzanów – Żuków – Czubin. Inwestycja będzie kosztować 2,2 mln zł.

W planach jest również przebudowa ul. Pomorskiej w gminie Jaktorów (1,4 mln zł). Milion złotych kosztować będzie budowa chodnika wzdłuż ul. Topolowej w Henryszewie. A 500 tys. powiat grodziski wyda na budowę miejsc postojowych na posesji przy ul. Piasta 30 w Milanówku.

Drogi to jednak nie wszystko. Powiat przeznaczy 1 mln zł na remont pomieszczeń w budynku przy ul. Dalekiej 11 na siedzibę Starostwa Powiatowego. 550 tys. zł pochłonie termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Grodzisku Mazowieckim. Na zakup sprzętu medycznego i niemedycznego na potrzeby grodziskiego szpitala powiat chce przeznaczyć 500 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.