Pracują nad społecznym ogrodem

Milanówek

Są pełni pasji i ciekawi świata. Kolejne spotkanie, ale na tym nie koniec. Uczestnicy projektu TRY: Transition Youth pracują nad przygotowaniem Społecznego Ogrodu Miejskiego w parku przy ul. Fiderkiewicza w Milanówku.

Wolontariusze spotkali się już po raz drugi w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 5. Są gotowi do pracy, pełni pomysłów i otwarci na współpracę. Mogą liczyć na wsparcie. Warto pamiętać, że projekt powstanie przy pomocy partnerów z Hiszpanii i Włoch.

W ostatnim spotkaniu udział wzięły współzałożycielki ogrodu społecznego „Motyka i Słońce”. Zlokalizowany jest on na terenie osiedla Jazdów w Warszawie. Takich ogrodów powstaje w Polsce coraz więcej. Jeden z nich znajduje się we wsi Koszajec. Po kolejnych dyskusjach wyklaruje się projekt, który następnie trzeba będzie wcielić w życie. Później wszyscy zbiorą owoce swojej pracy.

Liczy się również to, że w prace angażują się wolontariusze, którzy zyskują wsparcie mieszkańców. Chęć udziału w projekcie zgłaszają kolejne osoby.  – Celem naszego działania jest stworzenie społecznego ogrodu miejskiego w Milanówku. Chcemy tego dokonać wspólnie, dzieląc się swoimi pomysłami i angażując się w pełni w pracę –  mówił nam w styczniu Maciej Klimowicz z Fundacji 4YOUth.

Społeczny Ogród Miejski ma powstać na niezagospodarowanym fragmencie parku przy ul. Fiderkiewicza. Teren niedawno został wyremontowany. Ogród może stać się ciekawym punktem na mapie parku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.