Pracowity rok milanowskich strażników miejskich

Milanówek

W minionym roku milanowscy strażnicy miejscy podjęli ponad 11 tys. interwencji. To bardzo dużo jak na niewielką jednostkę w mieście-ogrodzie.

Funkcjonariusze z Milanówka podsumowali swoją pracę w 2017 r. Jak informują, w ciągu dwunastu miesięcy interweniowali ponad 11 tys. razy, co daje dzienną średnią 30 takich akcji. – W roku 2017 Straż Miejska w Milanówku podjęła 11 215 interwencji dotyczących zagrożeń, naruszeń przepisów lub nieprawidłowości występujących na terenie miasta – czytamy w raporcie.

Mieszkańcy prosili strażników o pomoc ponad 3 tys. razy. Funkcjonariusze podjęli 3,5 tys interwencji własnych, 2,5 tys razy działali na zlecenie dyżurnych, tysiąc razy odpowiadali na zgłoszenia z monitoringu. Pomagali też instytucjim publicznym i policji. – Interwencje mieszkańców obrazują z jakimi problemami zgłaszają się do nas najczęściej. Zgłoszenia w 2017 roku dotyczyły: bezpieczeństwa i porządku publicznego (721), zwierząt (611), awarii (512), nieprawidłowego parkowania (423), osób nietrzeźwych (201), spalania odpadów (209), porządku na terenie gminy (133), spożywania alkoholu i palenia artykułów tytoniowych (95) – informują strażnicy.

– W ramach wykonywania ustawowych zadań funkcjonariusze w 2017 roku nałożyli 207 mandatów karnych, sporządzili 9 wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego, pouczali lub zastosowali środki oddziaływania wychowawczego wobec 889 osób – czytamy w podsumowaniu.

Nie zabrakło niecodziennych interwencji. Milanowscy strażnicy mają na swoim koncie też odłowienie… węża i zwrócenie go właścicielowi.

Z całym raportem z działań w 2017 r. można zapoznać się tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.