Prace w Parku Anielin znów ruszyły

Pruszków

Pruszkowianie z niecierpliwością czekają na zakończenie prac w zachodniej części Parku Anielin. Wielu z nich zastanawia się, gdzie w ostatnich tygodniach byli robotnicy.

Zimowe miesiące sparaliżowały prace związane ze zmianą zagospodarowania Parku Anielin. Jednak od połowy kwietnia pogoda do prowadzenia nowych nasadzeń czy innych robót budowlanych jest wręcz idealna. Tymczasem na terenie wspomnianego parku przez wiele tygodni nic się nie działo. – Czy wiadomo kiedy będzie koniec budowy tego parku? Wszystko stoi rozkopane, przechodząc trzeba uważać żeby nogi nie skręcić. Rowerem albo wózkiem przejechać to dopiero wyczyn. Na długości chodnika pełno rozsypanych kamieni, śmieci. Lato się zbliża a ta budowa straszy – napisała do nas Justyna.

W ostatnich dniach w Parku Anielin Zachodni ponownie pojawili się jednak robotnicy. Czemu tak późno? – Trzeba pamiętać, że w ramach zadania oprócz modernizacji Parku Anielin Zachodni wykonawca prowadzi roboty związane z urządzeniem pasów zieleni wzdłuż al. Wojska Polskiego i ulic Pogodnej i Plantowej. Roboty idą zgodnie z harmonogramem, wykonawca do tej pory zajmował się wspomnianymi pasami zieleni, teraz wrócił do prac w parku – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelni Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Jak zmieni się park? Pojawią się tu elementy do uprawiania Parkouru (ścianki, murki i równoważnie) i Workutu („bramki”, ścianki, poręcze). Zaplanowano stworzenie toru dla wrotkarzy z elementami pozwalającymi na wykonywanie akrobacji, siłowni plenerowej i ścianki wspinaczkowej. Dla tych, którzy lubią gry zespołowe powstanie nowe boisko do koszykówki, boisko do siatkówki oraz boisko dla seniorów. Dodatkowo w parku pojawi się niewielka scena. Całości dopełnią alejki parkowe, strefy do rekreacji stworzone z siedzisk oraz ławki. Nie zabraknie miejsca na ekspozycję prac artystycznych oraz na tymczasową scenę koncertową. W parku pojawią się również stojaki rowerowe. 

Pozostaje więc pytanie kiedy mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać ze wszystkich tych atrakcji? Park ma być gotowy pod koniec listopada tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.