Prace na Lipowej za rok

Pruszków

Władze Pruszkowa mają już zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dotyczące przebudowy ulicy Lipowej. Ale prace rozpoczną się w przyszłym roku.

Ulica Lipowa to ważne połączenie dwóch dróg powiatowych, jednak kierowcy omijają ją szerokim łukiem. I trudno się dziwić, ponieważ droga jest w fatalnym stanie. Dziury, koleiny, łaty – to trzy słowa, które idealnie opisują stan jej nawierzchni. Władze Pruszkowa od dawna zapewniają, że droga przejdzie gruntowny remont.

Do tej pory inwestycja była przekładana z powodu budowy osiedla mieszkaniowego oraz remontu szkoły i budowy nowej hali sportowej. Teraz miasto dostało już zielone światło do wykonania przebudowy ul. Lipowej ponieważ inwestycja ma zatwierdzony ZRID. Ale prace nie ruszą lada dzień… – Pierwotnie planowaliśmy dwuletni remont. Ostatecznie w porozumieniu z mieszkańcami zdecydowaliśmy się na przeniesienie przebudowy tej drogi w całości na przyszły rok. Ta inwestycja znakomicie nadaje się do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Dlatego będziemy starać się o uzyskanie dofinansowania na przebudowę Lipowej – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

O jakich sumach tu mowa? Andrzej Kurzela zaznacza, że modernizacja Lipowej pochłonie nawet 5 mln zł. Połowa tej kwoty mogłaby pochodzić właśnie ze środków zewnętrznych. – To orientacyjne kwoty. Wszystkiego dowiemy się dopiero po rozstrzygnięciu przetargu. Z doświadczenia wiemy, że koszty są z reguły niższe niż zakładane – podkreśla.

Remont ul. Lipowej miałby rozpocząć się w kwietniu przyszłego roku i zakończyć po około czterech miesiącach. Nie wiadomo jeszcze jak konkretnie ma wyglądać organizacja ruchu na czas prac. Pruszkowscy włodarze zapewniają jednak, że mieszkańcy ul. Lipowej będą mięli zapewniony dojazd do swoich posesji. – Myślimy nad etapowaniem tej inwestycji. Może nawet wprowadzimy ruch wahadłowy. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Jedno jest pewne: we wrześniu 2017 roku ulica Lipowa będzie już wyremontowana – mówi Andrzej Kurzela.

W ramach remontu oprócz nowej nawierzchni na Lipowej pojawią się ciąg pieszo- rowerowy oraz bardzo wyczekiwane miejsca postojowe. Na te ostatnie od lat liczą rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 6, którzy mają problem z podwożeniem swoich dzieci na zajęcia. Mamy też inną dobrą informację dla kierowców. W ramach inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Lipowej z al. Armii Krajowej. Chodzi o wydzielenie dodatkowego pasa do skrętu w prawo na ul. Lipowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.