Prace budowlane na ul. Nadarzyńskiej, są utrudnienia

Żółwin

Została zamknięta część ul. Nadarzyńskiej w Żółwinie. Powodem jest rozpoczęcie pierwszego etapu robót, czyli budowy chodnika oraz odwodnienia.

O chodnik wzdłuż Nadarzyńskiej mieszkańcy Żółwina zabiegali od dawna. Jego powstanie poprawiłoby nie tylko wygląd i estetykę tego miejsca, ale głównie bezpieczeństwo pieszych. Nareszcie plany zmienią się w rzeczywistość, bowiem dziś rozpoczęły się prace budowlane związane z budową chodnika.

Zgodnie z założeniami pierwszy etap robót będzie dotyczył budowy zarówno chodnika, jak i odwodnienia wzdłuż ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Słonecznej do Klonowej. Kierowcy muszą mieć na uwadze utrudnienia, ponieważ wspomniany fragment drogi został wyłączony z ruchu. – Objazd na czas prowadzonych robót został wyznaczony następującymi ulicami: Nadarzyńska – Mokra – Łąkowa – Klonowa – Nadarzyńska (i na odwrót, w przeciwnym kierunku). Przewiduje się, że prace na tym odcinku potrwają ok. 5 tygodni – napisano na stronie brwinowskiego magistratu.

Ale na tym nie koniec. – Po zakończeniu I etapu prac wykonawca przejdzie z wykonaniem na etap II, obejmujący odcinek Klonowa – Kasztanowa. W zakres umowy wchodzi także wybudowanie odwodnienia części ul. Słonecznej przyległej do ul. Nadarzyńskiej. Zgodnie z umową, jaką gmina Brwinów zawarła w kwietniu br., prace zakończą się w okresie wakacyjnym, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego – czytamy dalej.

Koszt inwestycji to nieco ponad 710 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.