Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia

Pruszków

Wystawa dla małych i dużych miłośników grzybobrania będzie dostępna już od 5 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie.

Tą nietypowa wystawę przygotowała Powiatowa stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2. Jej głównym celem jest upowszechnienie wiedzy o grzybach jadalnych, niejadalnych i trujących oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznego grzybobrania.

Wart by wystawę odwiedzi każdy miłośnik leśnych spacerów i zbierania grzybów. Ci którzy na grzyby wybierają się sporadycznie i ci, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z grzybobraniem otrzymają tu szereg cennych informacji. Zaś wytrawni grzybiarze będą mogli sprawdzić swoją wiedzę.

– Podczas wystawy prezentowane będą atrapy grzybów odwzorowujące środowisko naturalne w skali 1:1 (61 sztuk), tematyczne filmy edukacyjne pozwalające poznać budowę grzybów, ich różnicowanie i zasady bezpiecznego przebywania w lesie. Oprawę dla eksponatów stanowić będzie sceneria leśna z odgłosami lasu – informuje pruszkowski Sanepid.

Wystawa dla grup szkolnych będzie dostępna od 5 do 9 czerwca w godzinach 9.00 – 13.30. Wszyscy chętni wystawę będą mogli odwiedzić już 10 czerwca w godz. 15.00 – 18.00.

Przed zaplanowaniem grupowego zwiedzania wystawy obejrzenia filmu prosimy
o wcześniejszy kontakt pod nr 22 759 88 28 – zachęcają organizatorzy.

Wystawa będzie prezentowana siedzibie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie ul. Jasna 2.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.