Pożegnanie Wicestarosty Wojciecha Gawkowskiego

Region

Wiadomość o śmierci Wojciecha Gawkowskiego, Wicestarosty Powiatu Pruszkowskiego wstrząsnęła 
całym regionem. Wicestarosta zmarł 16 kwietnia w wieku zaledwie 60 lat. Na lokalnej scenie politycznej działał od dwóch dekad.

Wojciech Gawkowski od lat aktywnie działał na rzecz Pruszkowa. Działalność publiczną rozpoczął w Komitecie Obywatelskim „Solidarność” będąc jego współzałożycielem w Pruszkowie. Przez cztery kadencje pełnił funkcję radnego miejskiego w latach 
1990-1994, 2006-2010, 2010-2014 oraz 2014-2018. Osiem lat temu walczył o fotel prezydenta Pruszkowa.

Prywatnie był pasjonatem sportu, biegania, narciarstwa i entuzjastą kolarstwa szosowego: uczestnikiem Mistrzostw Polski Energetyków oraz Tour de Pologne Amatorów.

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych postanowił wystartować do rady powiatu pruszkowskiego z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. W swoim okręgu zdobył 3 104 głosów i uzyskał mandat radnego. Następnie został powołany na stanowisko Wicestarosty. – Szanowni państwo chciałbym bardzo serdecznie podziękować za głosowanie. Nie ukrywam, że jestem troszkę podekscytowany tą sytuacją i zaniepokojony. Z uwagi na to, że całe moje zawodowe życie spędziłem w wielkim przemyśle, w tym kilkanaście lat w standardach zachodniego koncernu energetycznego Nie mniej jednak dla mnie jest zupełnie nowa sytuacja i bardzo wiele będę musiał się nauczyć. Mam nadzieję, że odnajdę się w nowej roli, w roli urzędnika. Dołożę wszelkich starań żeby tak było i deklaruję współpracę ze wszystkimi klubami w naszej radzie dla dobra naszego powiat – deklarował tuż po wyborze na stanowisko.

Jego współpracownicy ze starostwa podkreślają, że deklarację tę wypełniał. Często zostawał po godzinach, by zapoznać się z dokumentacją do prowadzonych przez podległe mu wydziały zagadnień. Jak zaznaczają, chciał wiedzieć co się dzieje, by móc przekazywać mieszkańcom jak najdokładniejsze informacje.

Do urzędu wprowadzał też innowacje, które sprawdzają się w korporacjach. Spotkania z pracownikami, wsłuchanie się w ich opinie i potrzeby. Otwartość na pomysły i opanowanie – to cechy, które powtarzają się w opiniach jego współpracowników.

Podobnie jak to, że śmierć Wojciecha Gawkowskiego to ogromna strata.

 

Msza Święta Pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 23 kwietnia o godz. 15:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie przy ul. 3 Maja 124. Po nabożeństwie żałobnym nastąpi odprowadzenie na wieczny spoczynek na Cmentarz Parafialny w Pruszkowie-Żbikowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Pożegnanie Wicestarosty Wojciecha Gawkowskiego”

  1. alexcomp pisze:

    Żegnaj Panie Wojtku. I podziękowania za wszystko czego Pan dla nas dokonał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły