Pożar w Błoniu: Rodzice pozbawieni praw

Region

Dwa tygodnie temu w pożarze domu w Błoniu zginęło trzech chłopców. Ich rodzice zostali pozbawieni praw rodzicielskich.

Do tragedii doszło w niedziele 27 lutego. W domu rodziny przy ulicy Wspólnej w Błoniu wybuchł pożar. Dwóch chłopców zmarło zaraz po pożarze. Trzy dni później w szpitalu zmarł trzeci z braci. Postanowienie sądu o odebraniu paw rodzicielskich Wioletcie G. i Markowi R. nie ma jednak związku z tą tragedia.

Rodzice sześciorga dzieci od dawna mieli problemy finansowe. Nie potrafili zaspokoić podstawowych potrzeb swoich dzieci. W domu często zjawiała się kurator. Gdy przez dłuższy czas sytuacja się nie poprawiała, kurator skierował wniosek do sądu o odebranie rodzicom ich praw. Sąd zebrał się 24 stycznia, jednak rodzice nie przyszli na posiedzenie. Kolejny termin wyznaczono na 14 marca.

Pod koniec lutego doszło do pożaru. W jego wyniku zmarło trzech braci: Aleksander, Krystian i Dominik. Na poniedziałkowym posiedzeniu Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim zadecydował o odebraniu praw rodzicielskich Wioletcie i Markowi. Natomiast pozostała trójka dzieci Jakub, Patrycja i Zofia zostaną umieszczone w placówce socjalizacyjnej. Decyzja sądu nie jest prawomocna. Rodzice mogą się od niej odwołać.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.