Pożar, wypadek, ranni

Parzniew

W wyniku pożaru stacji paliw ranny zostaje jej pracownik. Straż pożarna podejmuje akcję gaśniczą, jednak w okolicy wybucha panika. Dochodzi do zderzenia dwóch aut. Spokojnie. To tylko ćwiczenia.

Straż pożarna przeprowadziła ćwiczenia na tyłach centrum logistycznego Biedronki w Parzniewie. Scenariusz akcji jest przerażający. – Na tyłach bazy znajduje się stacja paliw. Założyliśmy, że dochodzi do jej pożaru. Ranny jest pracownik stacji i podejmujemy działania, jednak wokół dochodzi do paniki. Ludzie uciekają, przestawiają samochody. Dochodzi do zderzenia dwóch aut, w którym poszkodowanych jest pięć osób – opisuje mł. bryg. Tomasz Cybul z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

W takich sytuacjach trzeba reagować od razu. Nie ma czasu na zastanawianie się. Strażacy podejmują się przeprowadzenia ćwiczeń, aby wyrobić pewne mechanizmy. – Staramy się tworzyć takie sytuacje, które są rozwoje. Często właśnie tak jest, że podczas akcji dochodzi do paniki. Próbujemy różnych scenariuszy, gdyż w ten sposób uczymy się i wyrabiamy określone zachowania – wyjaśnia Cybul.

Po odbytych ćwiczeniach przyjdzie czas na analizę. – To nie jest tak, że przeprowadzimy szkolenie i zapomnimy o nim. Siadamy wspólnie i dokonujemy analizy zdarzenia – mówi Cybul.

W ćwiczenia w Parzniewie zaangażowane były jednostki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, jednostek OSP z Piastowa, Brwinowa oraz Moszny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.