Pożar na Sportowej. Zginął mężczyzna

Brwinów

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło 17 lutego w Brwinowie przy ul. Sportowej. Niestety nie udało się uratować 68-letniego mężczyzny.

Pierwszą informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy SMS’em (600 924 925). – W pożarze domu na ul. Sportowej w Brwinowie zginął mężczyzna – poinformował nas czytelnik Kamil.

Po południu pożar dostrzegli sąsiedzi. – Z informacji jakie posiada policja, wynika, że to sąsiedzi zauważyli pożar i wydobyli mężczyznę z budynku, pierwsi udzielili mu pomocy. Był to 68-letni mężczyzna, samotnie mieszkający. Przyczyny pożaru będą ustalone w trakcie śledztwa. Decyzją prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok – mówi mł. asp. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Podobne informacje przekazali nam pruszkowscy strażacy. Przypuszcza się, że przyczyną zgonu było zatrucie gazami pożarowymi. – Osoba została wyniesiona z budynku przez sąsiadów. Równocześnie na miejsce przybyła straż miejska wraz z pogotowiem. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych. Lekarz stwierdził zgon na miejscu. Pożar nie był duży. Najprawdopodobniej mężczyzna zginął w wyniku zatrucia gazami pożarowymi i dymem, ale to jest duże przypuszczenie. Przyczyny będą dokładnie ustalane – powiedział st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.