Pożar lakierni w Natolinie

Natolin

Strażacy z Grodziska Mazowieckiego w czwartek, 19 maja, w godzinach wieczornych walczyli z pożarem lakierni w Natolinie. Sytuacja wyglądała groźnie, jednak szybko udało się ją opanować.

Przy ul. Logistycznej w Natolinie znajduje się duża hala produkcyjna. W czwartek wieczorem w jednym z pomieszczeń wybuchł pożar. – Paliła się lakiernia na terenie hali. Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o 21.16. Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej, w tym sześć gaśniczych i podnośnik hydrauliczny. Początkowo sytuacja wyglądała poważnie. Całe pomieszczenie było w ogniu, ale udało nam się zlokalizować jego źródło, co pozwoliło podjąć właściwe działania do jego opanowania – przedstawia bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Jednak akcja gaśnicza trwała kilka godzin. – Ostatni zastęp wrócił do jednostki przed godz. 24.00. W zdarzeniu nikt nie ucierpi. Była to pora wieczorowa, więc nikt już nie pracował. Na pewno pomieszczenie lakierni zostanie chwilowo wyłączone z użytkowania – mówi bryg. Tryniszewski.

Pożar objął tylko jedno pomieszczenie. Co wiadomo na temat przyczyn pojawienia się ognia? –W tej chwili trudno cokolwiek powiedzieć. Przyczyny nie zostały ustalone, jednak wiele wskazuje na to, że pożar mogła wywołać jakaś wada pieca bądź doszło do zwarcia instalacji elektrycznej –  wyjaśnia rzecznik grodziskiej straży pożarnej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.