Pożar hali magazynowej w Parzniewie [AKTUALIZACJA]

Parzniew

Płonie jedna z hal magazynowych na terenie Parzniewa (gm.Brwinów). Z ogniem walczy kilkanaście jednostek straży pożarnej.

– Hale biedronki płoną na Parzniewie – zaalarmował nas Jakub za pośrednictwem facebooka. Podobne informacje otrzymaliśmy jeszcze od kilku czytelników.

Strażacy walczą z ogniem i starają się opanować sytuacje. – Z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej. Używamy podnośników i staramy się usunąć pokrycie dachu by dostać się do źródła ognia. Akcja nie jest łatwa, bo pojawiło się duże zadymienie. Robimy wszystko by ogień się nie rozprzestrzeniał – mówi nam st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. – Nie ma osób poszkodowanych. Wszystkich pracowników ewakuowano z budynku  dodaje st. kpt. Kroć.

Akcja strażaków może potrwać jeszcze kilka godzin.

[AKTUALIZACJA godz.19.00]
– Powoli kończymy działania. Będziemy sprawdzać teren kamerą termowizyjną. Chcemy upewnić się, że wszystko zostało dogaszone – zaznacza st. kpt. Kroć.

Co było przyczyną pożaru? – Wiele wskazuje na to,że doszło do zaprószenia ognia w trakcie prac budowlanych –dodaje rzecznik pruszkowskiej straży.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.