Pożar budynku, ogromne korki na ulicach

Pruszków

Strażacy walczą z pożarem budynku TBS w Pruszkowie przy ul. Bohaterów Warszawy. Ewakuowano pięć osób. Ponadto policjanci kierują ruchem i nie wpuszczają kierowców w ul. Bohaterów Warszawy od strony Al. Jerozolimskich.

Informację na ten temat otrzymaliśmy m.in. od czytelniczki Joanny. – Coś dzieje się w rejonie skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Bohaterów Warszawy. Policja kieruje ruchem przez co pół godziny stałam w korku. Na miejscu widać również straż pożarną – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Jak się okazało, w jednym z budynków TBS przy ul. Bohaterów Warszawy wybuchł pożar. – Około godziny 5.30 otrzymaliśmy informacje, że przy tej ulicy pali się budynek mieszkalny TBS. Na chwile obecną ewakuowano pięć osób. Na miejscu znajduje się policja oraz straż pożarna. Trwa akcja gaśnicza. Nie odnotowano osób poszkodowanych – wyjaśnia st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policja kieruje ruchem, są utrudnienia. – W związku z akcją gaśniczą wjazd w ul. Bohaterów Warszawy od Al. Jerozolimskich jest niemożliwy – mówi Dąbrowska.

Ponadto czytelnicy informują nas o zatorach drogowych jakie utworzyły się w całym mieście. W tej chwili korkują się Al. Jerozolimskie w Pruszkowie oraz większość ulic przyległych m.in. Pogodna, Kościuszki czy al. Niepodległości. Trudno przejechać również ul. Bolesława Prusa.

Ul. Pogodna w Pruszkowie:

AKTUALIZACJA GODZ. 9.00:

Strażacy zakończyli swoje działania. Potwierdzają, że nie ma osób poszkodowanych. – Pożar objął poddasze i  rozprzestrzenił się na kilku metrach kwadratowych. Wewnątrz panowało duże zadymienie w związku z tym rozebraliśmy część konstrukcji dachu. Na szczęście udało się zlokalizować ogień i w miarę szybko opanować. Większość czasu zajęło nam dogaszanie. Akcja została zakończona, strażacy są w tej chwili w koszarach – wyjaśnia kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Zakończyły się także utrudnienia drogowe. – Właśnie zakończyły się utrudnienia, ul. Bohaterów Warszawy od strony Al. Jerozolimskich jest już przejezdna. Budynek TBS został przekazany, my wykonujemy tam czynności procesowe – mówi Dąbrowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.