Powstanie przedszkole z oddziałem żłobkowym

Podkowa Leśna

Podkowiański urząd miejski zamierza wybudować nowe przedszkole, które pomieści 100 dzieci. Dodatkowo pojawi się oddział żłobkowy dla 15 maluchów.

Podkowa Leśna posiada budynek przedszkolny przy ul. Miejskiej (patrz zdjęcie), jednak jest on już przestarzały i jego rozbudowa nie wchodzi w grę… – Dotychczasowy budynek rokrocznie wymaga dużych nakładów finansowych, jest wybudowany w technologii, która nie pozwala na rozbudowę, modernizację i montaż nowoczesnych urządzeń itd. W pierwotnym założeniu był budynkiem tymczasowym. W moim przekonaniu jest to jedna z ważniejszych i potrzebnych inwestycji do zrealizowania w najbliższych latach – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Dlatego odpowiednim wyjściem wydaje się być budowa nowoczesnego przedszkola. W tym celu urząd ogłosił zapytanie ofertowe na opracowanie dokumentacji projektowej budynku. Założenia są takie by przedszkole wybudowane w systemie pasywnym, a w projekcie muszą być uwzględnione źródła energii odnawialnej, które są dostępne na działce. Dzięki nim będzie można odzyskać ciepło i chłód oraz będą służyć do produkcji energii elektrycznej. Finalnie OZE zostaną zainstalowane jeżeli rzeczywiście poprawią efektywność energetyczną budynku lub będzie to uzasadnione ekonomicznie.

Ponadto, budynek powinien być wyposażony w system nocnego przewietrzania, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także usytuowany w sposób zapewniający najlepsze nasłonecznienie sal dydaktycznych i odzyskiwanie energii ze słońca.

Samo zlecenie w zapytaniu ofertowym polega na wykonaniu trzech wariantów koncepcji przedszkola wraz zagospodarowaniem terenu i zostanie podzielone na dwie części: ogólną zawierającą opis techniczny rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych, technologicznych, instalacyjnych i materiałowych oraz część rysunkową zawierającą plan sytuacyjny zagospodarowania terenu wykonany na aktualnym podkładzie geodezyjnym obejmujący usytuowanie budynku przedszkola z zaznaczeniem przebiegu sieci zewnętrznych koniecznych do prawidłowego funkcjonowania obiektu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.